Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Árverésen vettem ingatlant....

Árverésen vettem ingatlant. B400-as nyomtatványt honnan tudok szerezni? Ki tudom egyedül tölteni vagy kell hozzá ügyvéd vagy ķözjegyző? Ha közeli családtagom ingatlanát vettem meg akkor is kell illetéket fizetnem?

Figyelt kérdés

2023. júl. 28. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

"Árverésen vettem ingatlant. B400-as nyomtatványt honnan tudok szerezni?"

NAV -> [link]



"Ki tudom egyedül tölteni vagy kell hozzá ügyvéd vagy ķözjegyző?"

Nem kell hozzá senki más. Árverésen vetted, tehát nem ügyvéd, vagy közjegyző előtt kötöttél egy adásvételi szerződést, így nincs aki helyetted a B400 nyomtatványt kitöltené és benyújtaná a NAV-hoz.


"Ha közeli családtagom ingatlanát vettem meg akkor is kell illetéket fizetnem?"

Természetesen igen.

2023. júl. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod letölteni, akkor NAV ügyfélszolgálaton kérsz, vagy privátban írsz nekem, megadsz egy e-mail címet és küldök egyet pdf formátumban.
2023. júl. 29. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!