Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bevagyok jelentve, de nem...

Bevagyok jelentve, de nem dolgozom mit csináljak?

Figyelt kérdés

Még januárban mondtam fel a cégnél, és azóta nem kaptam tb-ről értesítést (munkanélküli vagyok). Megnéztem és állítólag mai napig bevagyok jelentve annál a cégnél ahol dolgoztam. Ilyenkor mi a teendő?

Köszönöm szépen!



2023. aug. 3. 21:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a kilépő papírokat megkaptam.
2023. aug. 3. 21:00
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

A tb - től nem is fogsz értesítést kapni soha, neked kell intézni a Nav - nál a csekket.


Ha megkaptad a kilepo papírokat, akkor már nem szamfejtenek neked bért, ergo nem is fizetnek utánad semmit.

2023. aug. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó ideje már nem neked kell intézned a NAVnál (ha minden rendesen jelentve van), hanem a munkáltató be-, illetve kijelentése alapján a NAV törli, ill. előírja a fizetési kötelezettséget.

Ha téged nem jelentett ki a munkáltatód, vagy rosszul küldte be a nyomtatványt, tisztáznod kell a helyzeted a NAVval, mert utólagosan is ki tudnak jelenteni és akkor visszamenőlegesen előírják a fizetési kötelezettséged. Amivel a hirtelen nagyobb összegű tartozáson felül az a baj, hogy 6 hónapnyi hátralék után érvénytelenítik a tartozásod.

Ha megnézted, akkor feltételezem, van ügyfélkapud. E-papíron jelezd a NAVnak, hogy mikor szűnt meg a munkaviszonyod, mellékelve a kilépő papírjaid. Ők majd tisztázzák a volt munkáltatóddal és előírják neked a fizetési kötelezettséget. Ha nem tudod egyben kifizetni, kérj rá részletfizetést (akkor nem érvénytelenítik a TAJ számod) Ha szociális szempontból rászorulónak minősülsz, kérelmedre mentesülhetsz a TB (igazából egészségügyi szolgáltatási járulék) fizetése alól. Ez visszamenőlegesen nem lehetséges, csak a kérelem beadásának dátumától.

2023. aug. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A NAV folyamatosan futtatja össze a 08-as bevallásokban szereplő munkaviszony megszüntetéseket, de lassan érnek a végére. Én is azt ajánlom, amit a 3-as válaszoló, de kizárólag azért, mert kezelhetetlen összegű hátralékod lesz, ha sokat vársz vele, és 6 havi járulékösszeg felhalmozásától érvénytelenítik a TAJ-számodat és onnantól fizetőssé válik számodra az egészségügyi ellátás (orvos stb.).
2023. aug. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat akkor bemegyek a NAV-hoz és rendezem a tartozást.
2023. aug. 4. 16:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!