Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alliexpressről vásárolt...

Alliexpressről vásárolt termék eladása itthon?

Figyelt kérdés

Most indítom a vállalkozásom ami kereskedelmet is magába foglalja.

Alap esetben gyártom a termékeket, csak amit csinálok annak az alapanyaga sokkal olcsóbb alliexpressen így az is megéri hogy magát az alapanyagot egyből eladom.

Tudom hogy számla köteles és adózok utána, de magát a beszerzés forrását kell igazolni? lehet alliexpress? Köszönöm


2023. aug. 24. 17:10
 1/4 47. ***** válasza:
Lehet
2023. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kell igazolni.


Igazából akkor is eladhatod ha nem igazolod, csak akkor máshogy kell adózni. Kérdezz meg egy könyvelőt.

2023. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy Aliexpressről kapsz olyan számlát, ami a hatályos jogszabályoknak megfelel.
2023. aug. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt nagyon jól látod, hogy az áru eredetét igazolnod kell, csak itt azért nagyon sok minden függ attól, hogy pl. KATA-s EV-ként vállalkozol, vagy Kft-t alapítasz, vagy milyen társasági formában működsz, mint vállalkozó, illetve, ahogy előttem is írták, az Aliexpress vajon milyen számlát állít ki neked? Rajta van az adószámod, vagy mint magánszemélynek értékesít neked? Áfa mentes értékesítésről állít ki számlát egy cseh áfa regisztrációról neked mint vállalkozónak,vagy 27%-os Áfás számlát magyar adószámról magánszemélynek? Megannyi kérdés, ami befolyásolja a dolgot.
2023. aug. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!