Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha vmit megvettem 100 ezer...

Ha vmit megvettem 100 ezer +27% áfáért és eladnám 200 ezerért magánszemélyként (pl. Facebook marketplacen vkinek), akkor kell áfát hozzátennem, számlát adnom, egyéni vállalkozóit kiváltanom?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom évente 600 ezerig nem kell adózni meg kiváltani.

2023. aug. 26. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

azért vetted,hogy drágábban eladd? Akkor igen, mivel üzletszerű tevékenység.


Ha csak meguntad, és eladod, akkor nem.

2023. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell. Megvetted, nem tetszik, továbbadod többért ha sikerül.
2023. aug. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Ezt a 600 ezret nagyon nem jól tudjátok.


Ahogy az egyes írja, ha eleve haszon szerzési céllal vetted, az az első forinttól adózik.


A 600k a random használt dolgaid eladása.

2023. aug. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Az évi 600 ezer forintos BEVÉTELI határ arra vonatkozik, ha egy magánszemély a megunt, használt ingóságait értékesíti.


Ha azért vásárol valamit a magánszemély, hogy haszonnal eladja, akkor az nem az előző kategória. Az üzletszerű tevékenység (gazdasági tevékenység), hiszen a szándék a haszonszerzés, és tesz is érte, hiszen megveszi (vagy előállítja) azt a bizonyos dolgot azért, hogy haszonnal eladja.

Ezt csak "engedély" (adószám) birtokában lehet végezni, és az első forinttól adóköteles.

2023. aug. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

... az adószám nem azonos az adóazonosító jeleddel...


Adószámot a NAV képez az üzletszerűen végzett tevékenységre.

2023. aug. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Honnan tudja azt bárki, hogy én milyen céllal vettem valamit??
2023. aug. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 lali51 ***** válasza:
29%
6# hát bevallom.
2023. aug. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Ha csak egyszer játszod most ezt el akkor nem éri meg a vállalkozói miatta, erre szimplán azt lehet mondani hogy mégse kell ezért tovább adod, ha elviszik többért akkor annyiért. Amúgy szabályosan igen, kéne a vállakozói és fizetned az értékesítés után ha azért vetted hogy nyerj rajta, de ez miatt nem fogja a NAV rád törni az ajtót.
2023. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xswerdy ***** válasza:
83%
ha most egyszer adsz el így egy darabot, akkor nem kell foglalkoznod az adózással, ha bárki kérdezné, akkor saját célra vetted, de nem volt jó/nem tetszett, ezért adtad el (jogilag használtként, mégha ténylegesen nem is használtad). De ha hetent veszel valamit, és adod így tovább, az már gyanús lesz előbb-utóbb.
2023. aug. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
Az üzletszerűség definíciójában explicit benne van a rendszeres szó, így egy alkalom semmiképpen nem lehet üzletszerű, még akkor sem ha a haszonszerzési cél fennáll.
2023. aug. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!