Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mérlegképes könyvelőnek...

Mérlegképes könyvelőnek tanulok, de nem értem az Adózási ismeretekből az SZJA kedvezmény számításokat. Hogyan tudnám megtanulni?

Figyelt kérdés

2023. szept. 26. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elolvasod a kapcsolódó törvényeket és rendeleteket nulladik lépésként. Utána jöhetnek a nav infó füzetek, szja bevallás kitöltési útmutatója, szakmai fórumok, cikkek, stb. Ha ez még mindig nem elég, akkor ott vannak a pénzes korrepetálások.
2023. szept. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Melyik részét nem érted? Vagy egyiket sem?
2023. szept. 27. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk a személyi kedvezményt, illetve ha van 1,2,3 eltartott. Masik a kedvezményeket össze lehet vonni?
2023. szept. 27. 14:57
 4/8 anonim ***** válasza:

A személyi kedvezményben mit nem értesz? Az gyakorlatilag a legegyszerűbb. 1-2-3 eltartottra nézd meg az szja törvény kitöltésijét, ott vannak példák a különböző esetekre.

A kedvezmények felhasználásának megvan a törvényileg meghatározott sorrendje. Amennyiben van elég adóalap, akkor természetesen többet is igénybe lehet venni. Én pl igénybe veszem a személyi kedvezményt, családi kedvezményt és első házas kedvezményt is (mondjuk azt idén már sajnos nem).

2023. szept. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mi a sorrend?
2023. szept. 27. 15:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Írtam az első válaszban a nav infófüzeteket, nagyon hasznos lenne neked. Ezt azt hiszem, hogy a 73-as taglalja.


1. négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye,

2. 25 év alatti fiatalok kedvezménye,

3. 30 év alatti anyák kedvezménye,

4. személyi kedvezmény,

5. első házasok kedvezménye,

6. családi kedvezmény.

2023. szept. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. szept. 27. 20:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is tanuld meg a sorrendet. Utána nézd meg, hogy eltartottanként mekkora összegű kedvezmény vehető igénybe (ez is fix összeg, ezt is tanuld meg). Aztán nézd meg a feladatot és menj sorba a listán, mi vehető igénybe. A többi meg már csak matek

Nekem legalábbis így volt a legkönnyebb megtanulni. Ja meg figyeld a dátumokat, kinek mi melyik hónaptól jár.

2023. szept. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!