Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e félnem nem bejelentett...

Kell-e félnem nem bejelentett munkánál, ha adózok?

Figyelt kérdés
Nem bejelentett munkám lesz és mellé adóznék rendesen, táppénz meg munkabaleseti tudom, hogy nincs engem csak az adózás része érdekelne.

2023. szept. 28. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha nincs bejelentett munkád, hivatalos fizetési papírod sincs.

Akkor minek az alapján adózol?

Ki számítja ki, hogy mennyi adót kell fizetned a semmi keresetből?

2023. szept. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért adózol, mi a célod vele? Hogyha feketén dolgozol semmi értelme, csak kérdéseket vet fel, lebuktatod saját magad, hogy valami nem oké.
2023. szept. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
LoL
2023. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik.
2023. szept. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs bejelentett munkád, akkor nem adózol. Vagy mire gondolsz, havonta x összeget átutalsz a Navnak jófejségből?
2023. szept. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

"táppénz meg munkabaleseti tudom, hogy nincs engem csak az adózás része érdekelne."


Ez nem így működik.

Az SZJA előleget a foglalkoztatónak kell levonnia a béredből a járulékkal együtt, amit tovább kell utalnia az államnak.


Ha ez nem történik meg, mert feketén vagy foglalkoztatva, és minderről te is tudomással bírsz (tűrőd, beletörödsz, hozzájárulsz), akkor ugyanúgy büntethető vagy, mint az, aki foglalkoztat.


Attól, hogy te külön rendezed a foglalkoztató helyett azt, ami az ő dolga lenne, semmivel nem vagy előrébb, csak felhívod magadra a figyelmet és tudatod a NAV-val, hogy tisztában vagy a szabálytalan foglalkoztatásoddal. Szinte csalogatod oda őket egy átfogó ellenőrzésre.

2023. szept. 29. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!