Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Online szerencsejáték után...

Kecskebéka111 kérdése:

Online szerencsejáték után kell fizetni adót?

Figyelt kérdés

Sziasztok, néhanapján játszottam az unibet oldalon, nyertem párszor nagyobb összeget és néha kisebbeket is, teszem hozzá sokat is buktam

Kerestem, hogy adózni hogyan kell utána, vagy kell-e illetve ha igen akkor van-e olyan, hogy csak a profit után, vagy van-e egy bizonyos összeg ami felett kell csak?

Vagy minden megszerzett forint után kell fizetni adót?

Kicsit el vesztem a jogszabályokban és nem bírtam értelmezni. Egyszer hallottam, hogy csak a profit után kell adót fizetni, de volt aki mondta, hogy X összegig nem kell egyáltalán


Köszi a válaszokat :)



2023. szept. 29. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy X összegig nem kell. Kell adózni, de nem csak az összesített profit után. Szóval nem úgy megy, hogy az összes nyereményből levonod az összes tétet és a maradékot adózod.
2023. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam a profit utáni adózás alatt, hogy mondjuk egesz évben be raksz mondjuk apránként 200.000 forintot, aztán egyszer nyersz 100.000 forintot, tehát lényegében -100.000 forintnál vagy, de ugyanúgy le kell adózni 100.000 forint után?
2023. szept. 29. 14:23
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem teljesen, de majdnem, igen.
2023. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

A kulfoldi oldalaknal nem a profit utan kell adozni. Hanem adoalapot kepez minden jovairt nyeremeny a szamladon.

Mas kerdes hogy ez eletszerutlwn es betarthatatlan.

2023. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ma Magyarorszagon csak a tippmix, tippmixpro,es a vegas.hu adomentes.
2023. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
4 jól mondja. Nem tudod megoldani.
2023. szept. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Ez a téma engem is érdekel, mert adózni kellene utána, ha nem adózom jól megbüntetnek.
2023. okt. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
De ha nem a profit utan adozom, vagy a kiutalt nyeremény után, akkor megoldhatatlan kb az egész.
2023. okt. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Hogy értitek hogy megoldhatatlan?
2023. nov. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Úgy, hogy amit nem utaltál ki nyeremény, csak a játékos oldalon van, azt is le kell(ene), hogy adózd! Ezért nem tudod, nyomonkövetni, vagy ha sikerül nyomonkövetni az egészet, mínuszba jössz ki, vagy épp nullára! Pl, nyertél 100.000 Ft kiutaltad, de még nyertél másik alkalommal 50.000 de nem utalod ki a számladra, hanem visszaforgatod, az után is adózni kell. Remélem így érthető, és jól írtam le mindent! Ha tévedek, javítsatok.
2023. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!