Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Áfakörös egyéni vállalkozóként...

Áfakörös egyéni vállalkozóként kérném a tanácsot. (korábban AAM voltam) Nem vagyok benne biztos, hogy a könyvelőm jól számol, ezért egy megerősítést kérek, hogy valóban ilyen nagy összegű adókat kell áfásként fizetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Áfakörös egyéni vállalkozóként kérném a tanácsot.

Példával szemléltetve kérnék segítséget, hogy valóban ilyen brutál mértékű adók terhelnek áfásként az az alanyi adómentes határ átlépése után??


Például 3.000.000 Forintot beszámlázok. Hozzáadódik 810.000 Forint áfa, így az összeg ami érkezik: 2.810.000 Forint

Reális az, hogy a 810.000 Forint áfán felül további 1.000.000 Forint adóm keletkezik? Körülbelül 490.000 Tb járulék, 340.000 Szocho, 270.000 szja?

Borzasztóan sokallom a korábbi alanyi adómentes adókhoz képest, amikor hasonló összegre nagyjából felét adóztam.


Köszönöm előre is a segítséget!



2023. okt. 3. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Reális lehet, igen. Korábban gondolom azért volt kevesebb az adód, mert a mentes keretből volt még.
2023. okt. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem volt mar mentes a korabbi 3 honap sem sajnos. Viszont a 12 millios hatar atlepesevel, es afas szamlazassal a 3 millios aam szamla - 750.000 Forint adobol

3.000.000 netto szamla +afa - 1.080.000 Forint ado nagyon erosnek tunik..

2023. okt. 3. 23:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem az áfahatár miatt van. Nekem kicsit sántítanak a számaid amúgy. Ha gondolod akkor privátban küldd el hónapra lebontva a beérkező pénzeket, valamint a költséghányadod és hogy fő/mellékállású vagy és akkor pontosan meg fogom tudni mondani, hogy mikor mennyit kellett volna fizetned.
2023. okt. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nemzeti konzervatív ***** válasza:

3000000 nettó bevétel, a Áfa nem része a bevételnek így azzal nem kell számolni.

40% költséghányad esetén az adó alapja 1800000 aminek az adója 837 ezer.

2023. okt. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Áfa nem része a bevételnek"

Erre voltam kíváncsi, és ezt reméltem. Magyarul nem lehet, hogy csak azért mert ÁFÁs lettem megugrottak az adóim... Köszönöm szépen az eddigi segítségeket!

2023. okt. 4. 09:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!