Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Revolut: lakossági bankszámlár...

Revolut: lakossági bankszámláról átutaltam példa kedvéért 10 ezret, amit revoluton átváltottam USD-be, most vissza és 10 100-at utaltam vissza. Ezt le kell adózni?

Figyelt kérdés
És ha van az a néhány ft-nyi adó, azt is véresen komolyan veszi a NAV?

2023. okt. 5. 15:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt KP-ben, valutaváltással is megtehettem volna. Gondolom, abban az esetben nem kell adózni az árfolyamnyereségből...
2023. okt. 5. 15:55
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

1. KP-ban nem lett volna nyereség, csak egy 10%os bukta

2. A nyerészkedést maga a revolut bünteti, és ezért fognak banolni, ha ilyen átlátszóan csinálod.


A NAV szarik erre rá.

2023. okt. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Miert nyereszkedes, ha a penzem egy reszet devizaban tarolom ed amikor szuksegem van ra, es nem veszteseges, akkor visszavaltom? Egyebkent ingyenes ertekpapirszamlam is van nyitva a revolutnal, szerintem marhasag, amit irsz.


Az 1. valaszodat se ertem, mitol lenne bukta? Persze, valutanal szarabbak az eladasi/veteli arfolyamok, azt tudom, de nem ez volt a kerdes, illetve a pelda lenyege... nem jol fogtad meg.

2023. okt. 5. 16:54
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

#2


Hát, a példádban ha ugyanezt KP-ban csinálod, akkor 10%ot buksz kb. Ergó nem tennéd. Ergó nem releváns párhuzam. De nyilván akkor sem, és igy sem, fog kutyát sem érdekelni.


Szerinted nem nyerészkedés oda-vissza váltogatni és profitálni belőle?

A Revoluton pedig pont ilyenért szoktak banolni, mert hát átváltottam 1x... aztán vissza.... aztán át megint 1x.... aztán vissza.... és aztán megy a nyígás hogy brühühü csúnya Revolut az egyértelmű ToR szegést nyolcszor már nem nézte el.

2023. okt. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Istenem... De én nem ide-oda váltogattam, mint ahogy te. :DDD Meg nem is rövid ideig tároltam.
2023. okt. 5. 17:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt ugyanúgy meg lehet csinálni OTP-s devizaszámlával, ott parkoltatod a pénzt egy ideig, majd visszaváltod. Azt nem korlátozhatják. Amiről te beszélsz, az meg árfolyam spekuláció.
2023. okt. 5. 17:33
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Igen, be kell fizetned 27% adót.
2023. okt. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Üzletszerűen végzett tevékenység adóköteles, azaz ha azért váltod át a pénzed, hogy később nyerj rajta és nem pedig felhasználod valahol.


Más kérdés, hogy ezt hol, mennyire szigorúan ellenőrzik, ha havi 1x váltasz, abbol nem lesz problémád, a 10-ből viszont már lehet.

2023. okt. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 Ertem, koszonom. Pont erre voltam kivancsi!
2023. okt. 6. 14:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha egyszer megtetted, abból nem lesz semmi. Abból sem ha apránként váltod vissza forintra. A devizaspekuláció tiltott, elfogadtad amikor regisztráltál. Ha ilyet akarsz arra van megfelelő platform. A devizaváltásból képződött nyereség adómentes. De gondolom az sem végtelenségig
2023. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!