Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy EU-n kívüli országból...

Ha egy EU-n kívüli országból rendelek , mind a két országban kikell fizetnem az adott Áfát?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel bútor 1000 euro , namost külföldön 1000euro úgy hogy az ország már rádobta az ő forgalmi adóját, aztán én , ha megérkezik Mo-ra rákell még fizessek egy vámot, valamit + magyar forgalmi adót?(27÷).Nem lehet valahogy ezt kijátszani?

2023. okt. 8. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
A feladó országban nem fizetsz áfát.
2023. okt. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha Magyarországra / magyarországi címre rendelsz magyar állampolgárként EU-N kívüli országból. Akkor itt Magyarországon fogsz 27%-áfát fizetni. + Vám-ot! És a kérdésedre a válaszom, igen! Vagyis itt Magyarországon is fogsz ÁFÁ-t fizetni! + Vám-ot. Mivel EU-n kívüli országból rendelsz. Igy az EU-n kívüli országból rendelt árúra mind kettő van. Én is rendeltem, már Ázsiából is és az USA-bol is. És a 27% áfát és a vámot is meg kelletett fizetnem! És nem lehet ki játszani. Eleve megse kapod a csomagot, amíg az áfát és a vámot nem fizeted ki.
2023. okt. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Melyik EU-n kívüli országban van Euro?
2023. okt. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
#2 nem ez volt a kérdés, hogy itthon kell-e ÁFÁ-t fizetni (KELL) hanem, hogy kétszer fizeted-e meg. Válasz: nem.
2023. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem a valuta a lényeg a kérdésben ( azért írtam eurót , mert 150 euróig nem vagy elvileg vámköteles, ezért túllőttem a bútor értékét , hogy erre ne kanyarodjon el a téma).

Tehát ha én látok egy bútort pl 1000dollárért egy amerikai webáruházban , ő nettó áron adja át , hogy nekeljen adózzak amerikába is, vagy pedig 1000dollárba bevan építve az ország kereskedelmi adója , és ha megérkezik az áru , akkor még rákell fizessek 27÷ot + vámot?(ebben az esetben 2x áfa)

2023. okt. 8. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha USA-ból rendeled meg, akkor igen kétszeres adóztatás van! Az USA-ban is adózol, + Magyarországon is! És még akkor VÁM-ot is!
2023. okt. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#3

Montenegró, Koszovó, Andorra


Egyébként pedig nem kell euró zóna tagjának lenni, hogy egy cég eurós számlát állítson ki. Szerb partnereink kizárólag eurós számlát állítanak ki.

2023. okt. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha USA-ból rendeled meg, akkor igen kétszeres adóztatás van!


nem, januárig még életben a kettős adózást tiltó megállapodás.

2023. okt. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!