Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit jelent az, hogy x összeg...

Mit jelent az, hogy x összeg átvezetése illeték adónemről "egyéb kötelezettségek adónemre" teljesült?

Figyelt kérdés
Azt szerettem volna, ha a túlfizetésemet kiutalják, ehelyett nem értem, hogy mi ez az átvezetés?
2023. okt. 8. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor lényegében érted mi történt, csak nem akarod elfogadni.


Az "azt szerettem volna" pedig, nekünk itt ismeretleneknek, azt jelenti, hogy fogalmunk sincs róla, hogy csak akartad, vagy tettél is érte, hogy ne úgy legyen, ahogy történt. És ha tettél is, akkor mit.

2023. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Mit jelent az, hogy x összeg átvezetése illeték adónemről "egyéb kötelezettségek adónemre" teljesült?"


Volt az illeték adónemen túlfizetésed. Azt a NAV hivatalból átvezette egyéb kötelezettségre, mert addig nem kérted annak kiutalását. Az átvezetési értesítésben ott kell lennie, hogy mi az az "egyéb kötelezettség".

Egyébként ha kéred egy túlfizetés kiutalását saját részre, de van más adónemen, egyéb kötelezettségen hátralékod, akkor a NAV a kiutalást megtagadja és visszatartja arra az adónemre, vagy egyéb kötelezettsége, amin hátralékod van. Nem azért, mert ilyen "szemétféle" szervezet, hanem azért, mert jogszabály ezt írja neki elő.

2023. okt. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyéb kötelezettség lehet bármi olyasmi hátralék, aminek a behajtásával megkeresték a NAV-ot.

1-2 példa: szemétdíjtartozás, diákhitel hátralék, közigazgatási bírság, kamarai tagdíj hátralék, bűnügyi költség hátralék, vagyonelkobzás, végrehajtási költségek, mögöttes kötelezés, megelőlegezett gyermektartási díj, helyi adók hátralék, pénzbírság, meghatározott cselekmények utáni eljárási bírság, stb.

2023. okt. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!