Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásban az adóköteles...

Adóbevallásban az adóköteles kamat (TBSZ állampapír) szembeállítható egyéb árfolyamnyereséggel (veszteséggel)?

Figyelt kérdés

2023. okt. 16. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

A TBSZ nem adóköteles ahogy a 2019 június 1 után kibocsátott magyar államkötvények sem..


De ha adóköteles lenne sem lenne szembeállítható a kamatjövedelem az árfolyamkülönbözetekkel.

2023. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1: De, a TBSZ adóköteles, csak 5 év után válik adómentessé.
2023. okt. 16. 15:29
 3/6 krwkco ***** válasza:

"De, a TBSZ adóköteles, csak 5 év után válik adómentessé."

A lejárat előtt fel akarod bontani a TBSZ-t? Erre vonatkozik a kérdésed?

2023. okt. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3: Igen. Sajnos elsiklottam afelett, hogy TBSZ-en az amúgy adómentes állampapír is adóköteles lesz, így 10% szja büntit leszek kenytelen fizetni. Már a nyutás évében kukáznom kellett volna az egész szart, de hát ez van, most már csak kiváncsi vagyok, tudom-e enyhíteni a károkat.
2023. okt. 16. 16:21
 5/6 krwkco ***** válasza:

"Igen."

Nem ártott volna ezt már a kérdésben leírni és nem az 1-est lepontozni. (Ha Te voltál.) De mindegy...

A helyzet az, hogy a felbontott TBSZ-nél netto adózás van: A felbontáskori értékekből levonják a befizetett pénzeket. És ez az adóalap.

Ez azt jelenti, hogy a felbontott TBSZ-en belül minden nyereség (az állampapír kamata is) és minden veszteség automatikusan szembeállítódik. De ami a TBSZ-en kívül van, azzal nem lehet a felbontott TBSZ miatt fizetett adót szembeállítani.

2023. okt. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5: nem én pontoztam le.

Köszi a reszletes választ

2023. okt. 16. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!