Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi alapján döntjük el, hogy...

Mi alapján döntjük el, hogy egy gazdálkodó milyen beszámolót használ?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak korlátok (azokat ismerem is)


viszont nem értem mi alapján tudok dönteni.

Azt is tudom, ha legalább 2 eltérés van, akkor váltania kell, de miről?! (ezt nem értem)


pl.: X Zrt. Mérlegfőösszege: 2000 M Ft, Árbevétel: 1500M létszám: 40

Ebből a mérlegfőösszeg az ami meghaladja az 1200 M Ft-os korlátot és ilyenkor honnan tudom mi az amit használhat? és miről nem kell váltania (mert legalább 2 érték nem haladja meg)


2023. okt. 17. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Alapesetben mindenki éves beszámolót készít. Ha az értékhatárba belefér és azt választja a számviteli politikában, akkor mehet egyszerűsített éves. Ügyvezetői döntés alapján (és persze értékhatárokon belül) lehet még mikrogazdálkodóit. Ekkor még számviteli politika sem kell.
2023. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mikor van Összevont illetve Egyszerűsített?
2023. okt. 17. 20:38
 3/7 A kérdező kommentje:

Mégis belekavarodtam.


Tehát, ha a mérleg főösszeg: 108 M Ft, árbevétel 155M Ft, létszám 17

akkor mikrogazdálkodói vagy egyszerűsített éves lesz ? (alap esetben)

2023. okt. 17. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Döntés függvénye.
2023. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van korlát

Nem döntés kérdése

2023. okt. 19. 22:38
 6/7 anonim ***** válasza:
De, döntés kérdése, ha belefér a számokba.
2023. okt. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem döntés kérdése. Van egy korlát, az alapján kell kiválasztani. Nem olyan hogy reggel piros vagy kék zoknit veszek fel, az döntés.
2023. okt. 20. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!