Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy évben egyszeri alkalomm...

Ha egy évben egyszeri alkalommbal extra bevételhez jutottam, akor azt hogyan valljam be? Ez tényleg csak egyszeri eset volt, nem rendszeres jövedelem.

Figyelt kérdés

2023. okt. 25. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez erősen függ attól, hogy milyen jellegű bevételről van szó.
2023. okt. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Milyen módon szerezted azt a bevételt? Ez a nem mindegy.
2023. okt. 25. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy internetes oldalon termékeket adtam el, de nem havi hanem egyéni kifizetési időt választottam. Most így összegyűlt egy nagyobb összeg és szeretném egyszerre kiutaltatni magamnak. Viszont a jövőben ezzel az oldallal nem szeretnék többet foglalkozni.
2023. okt. 25. 10:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Évi 600 ezerig nem kell ilyen esetben adóznod.
2023. okt. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyszeri alkalomból hogy gyűlt össze?
2023. okt. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A kiutalás összege és ideje megválasztható. Így.
2023. okt. 25. 23:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Egy internetes oldalon termékeket adtam el"


Ha saját, megunt ingóságaidat értékesíted ilyen és bármilyen más módon, akkor évi 600 ezer forint bevételig azt SZJA mentesen teheted meg.


Ha készítesz/veszel valamit azért, hogy azt továbbértékesítsd, az már gazdasági tevékenységnek minősül és adószám birtokában végezhető csak. Más szabályok vonatkoznak rá, mint a saját ingóságaid értékesítésére.


Vegyük úgy, hogy most a saját ingóságaidat értékesítetted... :)

2023. okt. 26. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!