Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkáltatóm nem jelentett...

A munkáltatóm nem jelentett ki, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Szeretném magam bejelenteni munkanélkülire, de mivel a munkáltatóm nem jelentett ki, miután felmondtak nekem, 3 hete nem tudok mit tenni, azzal jönnek, hogy nem érik el a könyvelőt.

Fizetést persze nem kapok. Mit tudok tenni?



nov. 14. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem a kijelentés a lényeg az álláskeresési járadék igénylésénél, hanem az, hogy a hozzá szükséges papírokat megkapd a munkáltatótól.


Nyújtsd be a kérelmet a munkaügyi központba, még akkor is, ha nincsenek hozzá meg az irataid, majd hiánypótlásra szólítanak fel. Később benyújtod azokat is.


Egyébként a kormányhivatalban található munkaügyi felügyelőségen/munkaügyi hatóságnál tegyél panaszt, ők majd intézkednek, mivel ők az illetékes hatóság ilyen ügyekben.

nov. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"de mivel a munkáltatóm nem jelentett ki, miután felmondtak nekem, 3 hete nem tudok mit tenni, azzal jönnek, hogy nem érik el a könyvelőt"

Lehet, hogy korábban nem voltál bejelentve, azért nem kapkodnak...

nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha be vagy jelentve, akkor jár fizu.

Menj be érte.

nov. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fizetés nélküli szabadság.
nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1 nagyon köszi! Ezt az utat megjárom holnap!


#2 a neak-nál lecsekkoltam, be vagyok jelentve.:(


#3 próbálok rájönni hogy is van ez. be voltam jelentve a céghez 2 órára, ők számláztak nekem egy projektre megbízásos szerződéssel. 09.29-én lejárt ez a szerződés, de bejelentve maradtam, ergó nekik a 2 óra minimálbérét amire bejelentettek azt akkor is ki kéne fizetni?


#4 igazából az előbbi felvetés szól kb. ide is


Soha többet nem akarok ilyenbe bele keveredni …

nov. 14. 20:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen szektorban dolgozik ez a cég?
nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" próbálok rájönni hogy is van ez. be voltam jelentve a céghez 2 órára, ők számláztak nekem egy projektre megbízásos szerződéssel. 09.29-én lejárt ez a szerződés, de bejelentve maradtam, ergó nekik a 2 óra minimálbérét amire bejelentettek azt akkor is ki kéne fizetni?"


Ja, hogy nem munkaviszonyról beszélünk?


A megbízó (aki adja neked a feladatot) akkor jelent be a NAV-hoz, mint BIZTOSÍTOTT, ha a megbízási díjad összege eléri a minimálbér 30 %-át. Ilyenkor ugyanis a "TB törvény" szerint biztosítottá válsz, és ha utólag is, de a megbízó (foglalkoztató) köteles bejelenteni a biztosítási jogviszonyodat. Ha nem áll fenn ez a 30 %-os történet, akkor nem válsz biztosítottá, így bejelentési kötelezettsége sincs.


" ők számláztak nekem egy projektre megbízásos szerződéssel."

Vagyis Te számláztál nekik, hiszen te vagy a megbízott (aki a munkát végezte), ők pedig a megbízók (akik a feladatot adták).


Attól, hogy valaki be van jelentve, mint biztosított a NAV-nál, még nem feltétlenül jogosult munkabérre, megbízási díjra. Engem sem jelentett ki a régi cégem már 9 éve, ettől függetlenül nem kapok onnan bért, hiszen nem dolgozom már ott.


A foglalkoztatónak/munkáltatónak 8 napja van a kijelentést megtenni a biztosítási jogviszony megszünését követően. Többször van az, hogy nem a T1041 nyomtatványon teszik ezt meg, hanem a havi 08-as nyomtatványon szerepeltetik, hogy megszűnt a biztosítási jogviszony. Legtöbbször plusz feladata van a NAV-nak ezzel, mert össze kell hoznia a két dolgot (bevallást) és hivatalból levégelni adott emberkék bejelentését a rendszerükben.

nov. 15. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!