Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem tudtam befizetni most a...

Nem tudtam befizetni most a részletet a NAV-nak, így egyösszegben válik esedékessé az adótartozás. Tudok kérni újra részletfizetést januárban?

Figyelt kérdés

nov. 17. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha megfelelsz a feltételeknek, akkor tudsz.
nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz
nov. 17. 18:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, tudsz kérni, de nem csak januárban. Ha automatikus részletfizetést kértél és kaptál, akkor valóban csak a következő évben próbálkozhatsz vele újból, mert az évente egyszer adható.


Ha még nem döntötték vissza a részletfizetési kérelmed, akkor nyugodtan fizesd be az elmaradt részletet (ha tudod), mert lehet, hogy emiatt nem is döntik vissza és fizetheted tovább az eredetiek szerint.

Egy próbát megér.

nov. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
nov. 18. 07:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Megpróbáltad utólag befizetni, elfogadták? Hasonló helyzetben vagyok én is.
ápr. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Megpróbáltad utólag befizetni, elfogadták? "


Ez kizárólag NAV ügyintézőfüggő. Jogszabályilag joga van bármikor visszadöntenie a részleteket, ha nem fizették meg időben. Van aki rögtön megteszi, van, aki ad még egy esélyt az adózónak.

ápr. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Értem, akkor reménykedem, nekem tegnapig kellett volna és ma utaltam el.
ápr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy 1 nap késés miatt visszadöntik a részleteket...
ápr. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!