Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szja visszaigénylés év végén?

Szja visszaigénylés év végén?

Figyelt kérdés
Az új helyen ahol kezdtem nem jelentenek be rendesen, csak ilyen helyeket találtam sajnos, éhen halni meg nem szeretnék és laknom is kell valahol. 25 év alatti vagyok még idén, és nem akarom, hogy benyelje a munkáltatóm a bejelentett összegből a kedvezményem. Év közben kérhetem úgy, hogy a November és Decemberi szja-mat év végén megtudjam igényelni adóbevalláskor?
nov. 18. 08:30
A kérdező szavazást indított:
szja
visszaigénylés
magyar kkv
szürkemunka
5 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérheted.
nov. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" Év közben kérhetem úgy, hogy a November és Decemberi szja-mat év végén megtudjam igényelni adóbevalláskor?"


Igen, van rá mód. Egy ezzel kapcsolatos nyilatkozatot kell leadnod a munkáltatónak, akkor nem kell figyelembe vennie a bérszámfejtésnél (a hivatalos bérnél) a 25 év alattiak kedvezményét.


A második lesz az. Pdf-ben letölthető. Ez nem egy kötelező nyomtatvány, hanem egy ajánlás, bőven elég, ha az adattartalma megegyezik vele. Két azonos példányban kell kiállítanod, egyiket leadod, a másikat a munkáltató kitölti és visszaadja neked.


[link]

nov. 19. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1.a) pontnál teszel egy X-et a négyzetbe.

1.b) pontot "kihúzod" -> pontozott részen egy vízszintes vonal. Négyzetet üresen hagyod. :D


Üresen nem hagyunk sort soha (ezt tanuld meg a későbbiekre is), nehogy valaki utólag kitöltse helyetted. Volt már rá nem is egy példa. Csak problémát generál. Előzzük meg!

nov. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!