Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adóbevallani, ha nem...

Kell adóbevallani, ha nem kerestem semmit?

Figyelt kérdés
Wolt futár voltam kemény két napig nyáron, a felszerelés kaució árát sem dolgoztam le, így nem kerestem semmit. Sehol sem találtam semmilyen hasznos információt arról, hogy ezesetben be kéne-e vallanom a semmit. Nem igazán van akihez fordulhatnék ezzel a kérdéssel. Nincs valami egyszerű módja annak, hogy jelezzem, hogy nem kerestem semmit, nincs mit leadóznom? Nem szeretnék emiatt szakértőt bérelni.

dec. 8. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sz@rd le. Én mikor külföldön dolgozgattam, azt se tudtam hogy létezik ilyen adóbevallás, és nem is csináltam semmilyen adóbevallást sose.
dec. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Nem
dec. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

De igen, akkor is be kell vallani a jövedelmet, ha kevesebb volt, mint a kiadásod.


Én így szívtam meg lakáskiadással, a lakbér nem fedezte a felújítás értékét, nem vallottam be, aztán mégis és behívtak a NAV-hoz "elbeszélgetni"...


Szóval szerintem csak valljad be, és megspórolsz magadnak egy kis aggódást.

dec. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Pár dolgot érdemes tisztába tenni.


Wolt futár voltál mint vállalkozó?

Akkor volt egy vállalkozásod nyilván. Ha mondjuk ev voltál, akkor vannak kötelező fizetnivalo tételeid. Ilyen az iparűzési adó, a társadalombiztosítási adó, az szja.


Ha vettél dolgokat a vállalkozásra akkor az lehet adoalap csökkentő, ha tételes elszámolást választottál. Ha nem, akkor nem érdekes, mert valamekkora koltseghanyadot be tudsz számítani.


Szóval, iparűzési adót fizetned kell.

Járulékot is, hiszen dolgoztál.

Az szja kérdéses, de ehhez tudni kell milyen adonemet választottál mennyit kerestél, milyen idotavon.


Ja, és ha nem szüntetted meg a vállalkozást azóta, vagy nem szunetelteted, akkor minden hónapban keletkezett fizetési kötelezettséged.

dec. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ebből adószaki lesz szerintem.

Nappali tagozatosként, tudtommal nem igazán van járulék amit fizetnem kéne, ev-t már beszüntettem.

Vagy ha jön a NAV szívesen fizetek nekik ha már úgyis tudják hogy tartozok, csak a vizsgáimon menjek át ebben a félévben, az kissé fontosabb most.

dec. 10. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!