Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánemberként eladnék valami...

Magánemberként eladnék valami terméket, de szeretném szabályosan, adózva, de lehet valahogy úgy, hogy ne kelljen negyedévente 0 forintot bevallanom vállalkozóként, hanem csak egyszer év végén?

Figyelt kérdés

dec. 9. 23:35
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Tehát a lényeg, hogy számlát kéne adnom, de egy alkalomról van szó, nem üzletszerű.
dec. 9. 23:36
 2/19 anonim ***** válasza:

Magánszemélyként is igényelhetsz adószámot.


A NAV oldalán megtalálod a részletes leírást:

[link]

dec. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

"Magánemberként eladnék valami terméket, "


Ha nem a vállalkozásod keretén belül értékesíted, akkor nincs gondod számlázással, stb. Adószámot sem kell igényelni hozzá és a tevékenységi körödet sem kell kiegészíteni vele.


Magánszemélyként évi 600 ezer forint bevételig adómentesen eladhatod a saját használt ingóságaidat. Magánszemély nem köteles számlát kiállítani, mivel nem is tudna.


600 ezer forint felett már kell(het) vele foglalkozni. Ha keletkezik belőle adóköteles jövedelem, akkor az év végi SZJA bevallásban fel kell tüntetni a megfelelő sorban, és megfizetni utána a 15 % SZJA-t. Ennyi...

dec. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

"Tehát a lényeg, hogy számlát kéne adnom,"


Miért kell adnod? Leírnád részletesen a történetet, mert így nem tudok segíteni.


Ha a vállalkozásod keretein belül értékesítesz valamit, akkor nyilván kénytelen vagy számlát kiállítani róla.

Ha magánszemélyként értékesítesz egy ingóságot, akkor nem vagy számlaképes, így számlát sem vagy köteles kiállítani róla.

dec. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 krwkco ***** válasza:
A kérdező ezt írta: "terméket". Én ezt úgy értem, hogy valamit, amit ő állít elő. Különben minek használná ezt a szót. És akkor már más a helyzet.
dec. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez idáig csak tippelgetés. Nem értem, hogy miért nem írja le konkrétan a kérdését.
dec. 11. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Magánszemélyként évi 600 ezer forint bevételig adómentesen eladhatod a saját használt ingóságaidat. Magánszemély nem köteles számlát kiállítani, mivel nem is tudna."



Nem ingóságról van szó, vagy nem tudom az mit jelent. Én készítettem, egy termék. De egyszeri dolog. 600ezer alatt lenne egyébként.

dec. 11. 08:25
 8/19 A kérdező kommentje:

"Magánszemélyként is igényelhetsz adószámot."


Igen, de nem úgy van, hogy akkor negyedévente kell bevallani?

dec. 11. 08:25
 9/19 A kérdező kommentje:

"Miért kell adnod? Leírnád részletesen a történetet, mert így nem tudok segíteni."


Egy üzlet venné meg az egyszeri termékemet, amit magánemberként készítek, és neki kell számla. Szellemi termék, de nyomtatva. De mondhatnék más példát is, mondjuk írok egy könyvet, de ez az egy könyv jelenik meg életemben, nem írok rendszeresen. Vagy mondjuk eladok mondjuk 100 kiló gyümölcsöt a zöldségesnek, de aztán eladom a birtokot, stb. Csak mondtam pár példát.

dec. 11. 08:27
 10/19 A kérdező kommentje:

"Hát igen, ez idáig csak tippelgetés. Nem értem, hogy miért nem írja le konkrétan a kérdését."


Leírtam, hogy termék, elnézést, nem tudtam, hogy ez számít. Nem mindegy adózás szempontjából, hogy mit adok el? Egy könyv egyébként, amit magánnyomtatásban gyártottam le. De a kérdés általában is érdekel. Más lenne a helyzet, ha társasjáték lenne, ha szellemi termék lenne, pl. jogdíj, vagy mondjuk gyümölcs?

dec. 11. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!