Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan eladás 5 éven túl....

Ingatlan eladás 5 éven túl. Be kell vallani, ha nem adóköteles?

Figyelt kérdés
Eladtam az ingatlant amiben 14 éve lakom (és vettem egy másikat). Szerepeltetni kell az adóbevallásban így is, hogy nem adóköteles?
dec. 21. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell.
dec. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem
dec. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
A NAV rajta tartja ilyesmin a szemét, ha bárhogy tudna belőle pénzt kiszedni belőled, automatikusan küldi a csekket.
dec. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1819-en megmondják.
dec. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell 1819!


Nem kell bevallást készíteni olyanról, ami nem adóköteles, és arról sem, amiből nem keletkezik adóköteles jövedelmed.


A te eseted az, amikor nem tudsz már megállapítani adóköteles jövedelmet az eladás utáni vételárból a törvény szerint, mert az nulla lenne. Tehát nem kell bevallást készíteni emiatt, és ha más miatt kellene is, ezzel kapcsolatban nem kell feltüntetni benne semmit.


"Eladtam az ingatlant amiben 14 éve lakom...


Pontosítsunk: Nem az a lényeg, hogy mióta laksz benne, hanem, hogy mióta volt a tulajdonodban. :)


A most megvásárolt ingatlan után lehet visszterhes vagyonszerzési illetékfizetési kötelezettséged. Viszont jogosult vagy cserepótló vétel szabályai szerinti illetékkedvezményre a leírásod alapján. Ha nem hallottál még róla, akkor nézz utána, nehogy lemaradj róla. NAV veti ki az illetéket is. Ott érdeklődhetsz.

dec. 22. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5: "Nem kell 1819!



Nem kell bevallást készíteni olyanról, ami nem adóköteles"


De, ingatlanról konkrétan kell.

Csak nem akartam itt vitatkozni, a Kérdező meg korrekt infóhoz jut 2 percen belül ezen a számon.

dec. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"De, ingatlanról konkrétan kell."


Mondom, hogy NEM KELL!


Nem keletkezik belőle jövedelme, amit be kellene vallania. Ezért nem is kell róla bevallást készítenie. Mit nem értesz ezen? Ez alól semmi nem kivétel, még az ingatlan értékesítése sem.

Ami nincs, azt nem kell bevallani. Neki ebből nincs adóköteles jövedelme, de még csak jövedelme sem származott belőle (adózatlan haszna) az SZJA törvény szerint. Pont.


2 percen belül ugyanezt fogják neki elmondani a telefonos ügyfélszolgálaton.

dec. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


5. pont utolsó mondata. A NAV írásos tájékoztatásának már csak hiszel, ha nekem nem is.

dec. 23. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!