Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elszámolható tárgyévben, ha...

Elszámolható tárgyévben, ha csak előlegszámlám van, a végszámlát jövőre kapom meg?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozás, rendeltem valamit, kifizettem, előlegszámlát kaptam. Úgy volt, hogy még decemberben megjön az áru és a végszámla (előtte megbeszéltük, hogy nem gond, bőven beleférünk az időbe), de még mindig semmi. Úgy tűnik, csak bekamuzták, hogy készleten van az áru :-(

Ha a teljesítés átcsúszik jövő évre, és akkor kapom meg a végszámlát, attól az előlegszámlát el lehet számolni még erre az évre?


Pénzforgalmi elszámolásban vagyok, és nem érem el a könyvelőmet.

Előre is köszi a segítséget.



dec. 29. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

hogy itt soha, senki nem éri el a könyvelőjét...


Május 20 lesz az szja-bevallás, addig el fogod érni, nyugi.

dec. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, december 29 van, két ünnep között elutazott valahova. Elnézést kérek a nevében, mert ő is ember :-)


Május 20-án már késő lesz azon gondolkodnom, hogy a januárban kiállított végszámlát elfogadják-e a 2023-as évre.

Most még megpróbálhatom törölni a rendelést, ha muszáj, és megvenni máshol kp-re (ne ez legyen a fővonal, hogy ez miért a b-verzió)

dec. 29. 09:48
 3/3 Fsms ***** válasza:
43%
Az előleget el kell számolnod mint szállítóval szembeni követelés.
dec. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!