Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hova kell megfizetni az...

Hova kell megfizetni az iparűzési adót, ha több területen termel egy termelő?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy nem csak egy adott településhez tartozik maga a gazdálkodás (termelés). Több telken történő gazdálkodás esetén, amikor különböző települések érintettek egyaránt. Ebben az esetben mindegyik település önkormányzatához be kell jelentkezni?


Valamint ugyanez vonatkozhat egyéni vállalkozóra is. Ha adott egy székhely és egy vagy több telephely akkor mindenhol kell fizetni vagy csak a gyártó telephelyeken, illetve csak 1 adott telephelyen amit elosztanak az önkormányzatok egymás közt, ahol telephelyek vannak? Gondolom a székhely, ahol csak a cég be van jegyezve, de semmilyen termelés nincs ott nem kell fizetni, de ez csak az én tippem. Esetleg valaki tud erről valamilyen információt?


jan. 4. 05:31
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ahol a vállalkozás székhelye be van jegyezve.
jan. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%

Több helyen is kellhet fizetni, három módszer van a megosztásra:


- eszközarányos

- személyi ráfordítással arányos

- kombinált módszer


Ez egy bonyolult dolog, ha ez a kérdés elmerült, akkor nem fogod tudni megcsinálni, kérdezd meg a könyvelőd.

jan. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Olvastam ezek után. Természetesen nem én csinálnám, csupán számomra érdekes a jövőre nézve a kérdés. Elsősorban a székhelyes válasz az úgy hülyeség, ahogy van, mert ha van székhely és telephely akkor, mindkettő esetben fennálhat az adókötelezettség, hiába csak az egyiken termelnek, a másik az meg pl: iroda. Ugyanolyan vállalkozói tevékenység folyik ott is, de ezt meg lehet osztani és fél volt sorolva az adóalap is hozzá.


Elsősorban az érdekelne, ha pl van Pesten, Győrben, Debrecenben is telephely, akkor mindegyik helyen fennáll az adofizetési kötelezettség? Illetve ekkor az egyiket meg lehet osztani telephely-székhely?


Legjobban pedig az érdekes számomra, ha egy őstermelő sok településen tevékenykedik, több városban, településen értékesít, akkor ez hogy működik? Minden egyes helyen, ahol eladni kívánok piacon, vásárban azokon a helyeken mindenhol kell fizetni iparűzésit? Vagy csak ahol a lakóhelyem van?


Érdekes volt, régebben olvastam kereskedőkről, amiről azt írták, ha adott településen piacoznak akkor be kell jelentkezni az önkormányzathoz. Értékesítés esetén is fizetni kellene mindenhova az ipa-t, ahol eladsz éppen csak 1 adott dolgot is?


Kicsit zavaros ez nekem és lehet van benne sok hülyeség is, de nemigazán világos ez. Lehet rosszul értelmezem a dolgokat. Neten nincs fent

erről semmi.

jan. 4. 14:16
 4/4 anonim ***** válasza:
A második válaszoló pontosan leírta, hogy milyen módszerekkel lehet megosztani az adóalapot, még ha a gyk-s szagértők le is pontozták. Azt kellene olvasni és értelmezni. A neten rengeteg hosszabb leírás van erről.
jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!