Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy tevékenységi kört hogyan...

Egy tevékenységi kört hogyan kell törölni? Társas vállalkozás. Elég a könyvelő, aki a NAV-nál kiveszi? Vagy a cégbíróságon is töröltetni kell és ügyvéd kell, meg társasági szerződést módosítani?

Figyelt kérdés
Küldött az Agrárgazdasági Kamara ügyfélkapun értesítést, hogy a tevékenységi körök között látja a TEÁOR 1071 Kenyér; friss pékáru gyártása tevékenységet. Emiatt kamarai tag leszek egy új törvény erejénél fogva. Tájékoztat, hogy ha nem gyakorlom, vetessem ki a tevékenységi körből. Jelenleg informatika a fő tevékenység, majd nyuggerként akarok pékáruval foglalkozni, pár év múlva.

#könyvelő #ügyvéd #NAV #cégbíróság #TEÁOR 1071 Kenyér, pékáru #Tevékenységi kör megszüntetése
jan. 4. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem főtevékenység, akkor elég a 24T201T-n kivenni a tevékenységet. Aztán a következő társasági szerződés módosításakor majd az ügyvéd is aktualizálja a dolgokat.
jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
jan. 4. 14:04
 3/7 A kérdező kommentje:

Na, megpróbáltam. Beütöttem a Google keresőbe a nyomtatványszámot, erre kiköpte, hogy elektronikusan is ügyfélkapun keresztül tudnám csinálni. Beléptem, de nem sikerült, mert azt írja, hogy "az adószámom nem cégbejegyzésre kötelezett szervezet adószáma"

Eddig nem mondtam, de Zrt. keretében tevékenykedem, ott hogyan kell csinálni?

jan. 4. 14:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne te csináld, ha ennyire nem értesz hozzá, hanem a Zrt könyvelőjével egyeztess ez ügyben. Ő egy perc alatt megcsinálja. De amúgy Zrt-re is a 201T vonatkozik, de ha jól emlékszem talán onyán is el lehet intézni.
jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megtaláltam közben, hogy nekem valószínűleg a 24T201TSZ-t kellene kitöltenem, ehhez átállítottam a szűrőket. Meg is találja. Csak megnyitni nem hagyja :-)
jan. 4. 15:23
 6/7 A kérdező kommentje:

#4-es, a könyvelő az kiveszi a NAV-nál, csak nem tudom, hogy a Cégbíróságon is megjelenik-e ez a változás. Nem főtevékenység.

És azt sem tudom, hogy a NAV-os meg a Cégbírósági adatbázisok kapcsolatban vannak-e, átszedik-e egymástól az adatokat. Vagy ez már egy adatbázis, és rálát mind a két szervezet?

Mert látom, hogy az ONYA, az már NAV-os oldal.


Csak azt nem tudom, hogy a kamarai tagdíjat a NAV, vagy a Cégbíróság nyilvántartása alapján fogják beszedni?!?

jan. 4. 16:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja igen, valóban az a nyomtatvány.


"a könyvelő az kiveszi a NAV-nál" - erre szolgál ez a nyomtatvány, amit beszéltünk. Ez alapján a nav kommunikál a cb-vel.

jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!