Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kripot adózás eSZJA, hol kell...

Kripot adózás eSZJA, hol kell feltüntetni az előző évi "veszteséget"?

Figyelt kérdés

Az előző évi (2022-es) adóbevallásnál a kriptóba fordított összeget bevallottam (adóamnesztia, szóval 2021 előttről való).

És most szeretném kitölteni a 2023-as évi.


Hiába van az, hogy az előző bevallás alapján a rendszernek ismerni kellene ezt, vagy valahol nem találom, hogy ez hogy számolódjon hozzá automatikusan?


Vagy nekem kell az mostani bevallás összegéből kivonnom? Nekem nem gáz, hogy manuálisan kell, csak nehogy az legyen, hogy én is levonom, aztán a gép is, és kellemetlen helyzet jöjjön ki ebből.



jan. 16. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
A YouTube-on vannak ezzel kapcsolatos videók, onnan tudsz tájékozódni.
jan. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
néztem egyet, abból nekem az jön le, hogy magamtól vonom le. Csak gondoltam, hogy hátha van itt, aki már utána nézett és jobban biztos benne.
jan. 16. 12:30
 3/3 krwkco ***** válasza:

"Kripot adózás eSZJA, hol kell feltüntetni az előző évi "veszteséget"?"

Az előző két év alapján adókiegyenlítéssel tudod érvényesíteni. Hogy erre külön rovat van-e a kriptonak és az ellenőrzött tőkepiaci ügyleteknek, azt nem néztem eddig. De az kiderül a nyomtatványból. Az biztos, hogy az ETÜ-nél mindent kézzel kell bevinni az előző évek adóbevallása alapján.

jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!