Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem volt normális befogadot...

Ha nem volt normális befogadott adóbevallásom de fizettem járulékot akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok...sajnos megjártam egy könyvelővel, augusztus óta vagyok EV. és azt hittem rendben van a bevallásom, de kiderült, hogy mindegyiket visszadobták, erről én nem tudtam, de a vonatkozó járulékokat befizettem. Most akarok könyvelőt váltani, de érdekelne, hogy akkor most ebből az esetleges mulasztási bírságon túl lehet e bajom? Köszi előre is

jan. 16. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Be kell adni a jó bevallásokat és az esetleges eltéréseket rendezni. Erre előfordulhat késedelmi pótlék. Mulasztási bírság csak akkor ha már fel lettél szólítva és akkor sem lett semmi sem csinálva. Szóval van kiút, és valszeg nincs olyan messze a fény az alagút végén.
jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor gondolom az eddig befizetett összeget (ami remélhetőleg pontos) azt átvezetik. Felszólítást nem kaptam még. Most írtam 5-6 db könyvelőnek, remélem megoldódik :)
jan. 16. 15:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a megfelelő számlaszámra utaltad, akkor nem kell semmit sem átvezetni. Ha pontosak az összegek, akkor késedelmi sem lesz. Ha nem volt felszólítás, akkor mulasztási sem lesz. Ha helyreraksz mindent, akkor aludhatsz nyugodtan. Miért írtál 5-6 könyvelőnek?
jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egynek írtam alapból a közelben, de visszajött az email, hogy nincs kapacitása, ezért biztosra mentem :) Valaki csak elvállal.
jan. 16. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja értem.

Ha senki nem vállal, akkor írj majd, aztán megoldjuk a gondodat.

jan. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!