Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszér műtétem volt tavaly,...

Visszér műtétem volt tavaly, így ebben az évben jár adókedvezmény rá ?

Figyelt kérdés

miből tudom megállapítani h igen vagy nem.


Egyébként ez ilyen visszatérős alkalom lesz életem során mivel másik lábon is el kell majd végezni, és ami megvolt műtve is már újra alakulgatnak ki duzzanatok.



jan. 16. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen alapon járna adokedvezmeny? 🤔
jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez valamilyen betegség, amelynek a BNO kódja szerepel azon a listán ami az egyes fogyatékosságok és betegségek esetén járó adókedvezményekről szóló törvény mellékletében van és amiről a háziorvosod kiállított egy igazolást január 1-jei keltezéssel?


Ha nem, akkor nem.

jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"miből tudom megállapítani h igen vagy nem."


Ha fel van sorolva az alábbi kormányrendelet mellékletében a betegséged BNO-kódja, akkor jár rá kedvezmény, ha nem, akkor nem jár.


[link]


Ha jár, akkor orvos állít ki hozzá olyan adattartalmú igazolást, ami a kormányrendeletben meg van határozva.

jan. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Visszérre nem jár adókedvezmény.

Alapból olyan betegségekre járhat adókedvezmény, amik olyan komolyak, hogy leszázalékolnak annyira, hogy rokkantnak minősülj (legalább 67%-os rokkantság.)

Mondjuk kérdés ezek után, hogy egy 67%-os rokkantat ki foglalkoztat, hogy utána a béredből adókedvezményt kapj.

jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Mondjuk kérdés ezek után, hogy egy 67%-os rokkantat ki foglalkoztat, "


Bárki, akinek érdeke fűződik hozzá. ->

Rehabilitációs hozzájárulást kell fizetnie a munkaadónak akkor, ha az általa foglalkoztatottak átlagos statisztikai állományi létszáma meghaladja a 25 főt, de az általa foglalkoztatott megváltozott munkaképességű munkavállalók átlagos statisztikai állományi létszáma nem éri el a létszám 5 %-át.


Ha nem foglalkoztat a fenti feltételekkel rendelkező munkáltató annyi megváltozott munkaképességű emberkét, amennyit a jogszabály előír, akkor fejenként 2.401.200 forint rehabilitációs hozzájárulást kell befizetnie az államnak.

jan. 18. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!