Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a családi adókedvezményre...

Ha a családi adókedvezményre 2 gyerek esetén van elég adóalap, akkor érdemes mindkettőre csak az egyikünknek felvenni?

Figyelt kérdés

Vagy van olyan eset, hogy érdemes mégis a két gyerekre külön?


A páromnak elvileg lenne elég adóalap rá, ami csodálok is, mert alacsonyabb a keresete, de a pénzügyön ezt mondták neki.


Nekem nála nagyobb a keresetem. Eddig én vettem fel a másik gyerekre.


Igazából több kérdésem is van, ami nem tiszta most:


- Lehet eltérés a végső összegekben, ha külön-külön vesszük fel, vagy ha egyikünk, vagy másikunk mindkettő gyermekre?


- Lehet eltérés a havi és az egy összegben történő (adóbevallás) utalás esetén az összegben?


- Lehet eltérés az összegben, a keresetünk miatt?



jan. 21. 18:55
 1/8 anonim válasza:
49%
Két gyerekre havi nettó 20000ft az adó és járulék kedvezmény.Ezt gyakorlatilag egy minimálbérből igénybe lehet venni,hiszen járulékokból is érvényesíthető.Semmi különbség nincs összegben ha egy-egy gyerekre veszítsék igénybe,vagy,ha ő,vagy te egyedül mindkettőre.Különbség akkor lenne,ha a keresete valamelyikőtöknek olyan kevés lenne,hogy az adója,plusz a járulékok kevesebb,mint 40e Ft lenne havonta.Ugyanígy az összegen semmit nem befolyásol,hogy havonta,vagy egy összegben igénylitek,csak az elosztás módja más.Értsd,havonta 40e ft-tal több a fizetésetek,vagy év közben ezt levonják,és adóbevalláskor egyösszegben kapod meg.De az összeg,az ugyanaz.
jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az egyes írja, a gyerekre összesen 40 ezer jár, ez majdnem egy 4 órás minimálbérből is kijön. Mindenhogyan 40 ezer, akár ketten igénylitek, akár az egyikőtök, akár évközben, akár az adóbevallásban.
jan. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Az összegben eltérés nincs, akárhogyan osztjátok meg.

Az én véleményem az, hogy ha nincs válásközeli helyzet, akkor egyszerűbb, ha csak egyikőtök veszi igénybe, mert csak egyvalakinél kell számolni vele. Ha valamelyikőtöknek a cége megcsinálja az adóbevallását, akkor neki célszerűbb igénybe vennie, a másik meg csak nyilatkozik arról, hogy nem ő veszi igénybe és kész.

jan. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
28%
Nem kellár lenyilatkozni,hogy nem veszi igénybe,csak egyszerűen nem kell leadni a másik munkahelyen papírt.Az adóbevallás tervezetét pedig már a NAV csinálja mindenkinek,ha van ügyfélkapu, akkor azon keresztül csak el kell fogadni.Ha nincs, akkor könyvelő megcsinálja.
jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az összeg fix, ez nem változik bármilyen felállásban is igénylitek. Szerintem normál házasságban nincs jelentősége ki igényli, inkább csak amolyan pszichés dolog. Mi pl. szeretjük az adóbevallásnál egy összegben visszaigényelni, pedig úgy is pont ugyanannyi, mintha havonta kérnénk. Az adóbevallásunkat én szoktam tölteni, nekem egyszerűbb egy helyre beírni a két gyereket, mint összefésülni bennük az egy-egyet. Arra érdemes figyelni, hogy ha igénybe vesztek más adókedvezményt, az ütközhet ezzel.
jan. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
4-es válaszomat hiába pontozzátok le.Már legalább 5 éve nem kell aláírni a házastársnak,hogy ő nem kéri a kedvezményt.Nálunk a férjemnek töltünk ki papírr,azon rajta vannak az én adataim is,mint házastárs,mivel közösen érvényesítjük,méghozzá havonta,az ő fizetéséből.Én nem adok le papírt,mivel nem kérek a fizetésemből érvényesíteni semmit.Ennyi.Sehova,semmit nem kell nyilatkoznom,csak a férjem beírja a nevemet,az adószámomat,a munkahelyemet a SAJÁT papírjára.Nem kell aláírnim,nem kell a sjaát munkahelyemen leadnom,hogy nem kérem.Mint ahogyan ha egyikünk sem adna le papírt, akkor is kérhetnénk adóbevalláskor egy összegben.Sőt,5 évre visszamenőleg önrevíziót is készíthetnénk,és akkor addig visszamenőleg is visszakérhetnénk akkor is,ha amúgy semmit nem kértünk 5 éven keresztül.
jan. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nahát, már az első válaszom is le van pontozva,pedig a jelenlegi minimálbérnek csak az adóterhe 40000ft,ezen kívül van a tb,és a nyugdíjjárulék, amiből szintén érvényesíthető a családi kedvezmény.Tehát amit leírtam,és amit a munkáltató is mondott,az úgy van.Egy fizetésből is ki van maxolva a 2 gyerekre az adókedvezmény.Ennek mértéke pedig nem változik akkor sem,ha egyösszegben,van havonta van érvényesítve.Ez van.Gondolom olyan pontozta le,aki azt hiszi ez az adókedvezmény többszázezer Ft havonta,vagy akinek fogalma sincs az egészről.Gratulalok.
jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7-est nem tudom miért pontozta le mindenki, pedig teljesen jól írja. Két gyerek után már a sima 8 órás minimálbér után igénybe lehet venni a teljes összeget, akár havi szinten, akár az éves bevallásban érvényesítve.


Arra kell figyelni, ha esetleg van más adóalap kedvezmény is, akkor a családi kedvezmény nem az első sorban (a kedvezményeknek kötött sorrendjük van), így esetleg nem marad rá szabad adóalap (ilyenkor jöhet szóba a járulékkedvezmény).


A kérdésre visszakanyarodva semelyik az eredeti kérdésben vázolt esetben nem lehet eltérés az igénybe vehető összegek között, kivéve, ha mint fentebb írtam nem marad rá szabad adóalap, amiből igénybe lehet venni, de járulékból még ilyenkor is igénybe lehet venni, így akár ki lehet hozni egyforma összegre, akkor is ha már van más adókedvezmény is figyelembe véve az adott jövedelemnél.

jan. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!