Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért jelezheti úgy a NAV-os...

Miért jelezheti úgy a NAV-os ügyfélportálon, hogy Egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére vagyok kötelezett, mikor van bejelentett állásom?

Figyelt kérdés

December 13. óta vagyok bejelentve. Ezt jelzi is a rendszer, de ezzel párhuzamosan azt is jelzi, hogy EÜ. szolg. járuélk fizetésére kötelezett vagyok, amihez a kezdő dátumot adja meg, és nincs rajta záró dátum. Nem telt el elég idő a bejelentésem óta, és majd megoldódik ha frissül valami vagy be kellene mennem a NAV-hoz?

Hozzá kell tennem, hogy rövid ideig dolgoztam egy egyéni vállalkozónál, aki nem fizetett ki maradéktalanul. Tudtom nélkül utólag bejelentett egy teljes naptári hónapra, gondolom mert azt mondtam neki, hogy bejelentést teszek. Végül annyiban hagytam a dolgot, mert nem volt kedvem a herce-hurcához, meg munkaszerződésem sem volt. Nem is kaptam semmi elszámolást. (Nem is tudom, ez hogy lesz majd benne az adóbevallásomban, nem értek a pénzügyekhez, ráadásul akkor is be voltam jelentve pár napot, amikor már nem is dolgoztam azzal a ,,vállalkozóval".) Azóta viszont bejelentett munkám van.



jan. 24. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:

A bejelentett munka előtti "kieső" időkre kell fizetni eü. szolgáltatási járulékot. Onnantól kezdve, hogy hivatalosan munkaviszonyban vagy foglalkoztatva, nem kell fizetned. De csak onnantól. Az előtte felhalmozott kötelezettséget rendezni kell.


Kár, hogy annyiban hagytad a dolgot, valószínűleg most az köszön vissza.

jan. 25. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!