Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 25 év alatti vagyok tudok...

Ha 25 év alatti vagyok tudok igényelni tb visszatérítést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21/F vagyok most született az első gyermekünk. Ugye Szja-t nem fizetek tehat ebből nyilván nem lehet mit visszaigényelni, azonban a tb-t azt vonják, és az egyik munkatársam mondta hogy elvileg ezt is vissza lehet igényelni. Valaki tudna segíteni mi ennek a menete vagy hogyan működik ez? Már ha van ilyen egyátalán. Vagy ha nincs akkor valamilyen támogatásra jogosult vagyok a továbbiakban?



jan. 25. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Családi adokedvezmény nyilatkozatot kell kitöltened. Ha nincs fizetendő SZJA-d, ezt a kedvezményt a TB járulékból érvényesítik, így 10.000.- Ft-tal (1 gyerek) lesz több a nettó.
jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs SZJA-d, ami azt jelenti, hogy havi fél millió bruttótól kevesebbet keresel. Remélem egynél több gyereket nem akarsz, mert ha az asszony is csak ennyit keres, akkor ott gondok lesznek több gyerekkel...
jan. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értékelem az aggodalmad kedves második,de őszintén szerintem inkabb a magad dolgával/életével kéne foglalkozz,nehogymár te mondd meg hány gyereket szeretnék azért... Egy jó tanácsot kérlek engedj meg amit szerintem alkalmazhatnál az életedben gyakrabban egy picit mégpedig, ne ítélkezz úgy hogy senkiről nem tudsz semmit! Arról nem is beszélek hogy az ilyen lenéző hozzászólásoknak szerintem semmi helye ezen az oldalon mert nem erre lett kitalálva!

És ha legközelebb nemtudsz vagy nem akarsz a témához kapcsolodó hozzászólást írni SEGÍTŐ jelleggel, akár az én, vagy akár mások kérdéséhez, akkor inkább mellőzd ezt a magatartást mert szerintem sok időt spórolnál olyannak akit tényleg érdekelné válasz a kérdésére (mint pl. Én) és nem azzal kéne pazarolnia az idejét hogy az ilyen, nem helyén való hozzászólásokra írjon vissza.


Az elsőnek viszont köszönöm a hozzászólását sokat segített! :) Legalább neked sikerült megértened az oldal lényéget, másoknak ez sajnos valamiért nagy problémát okoz :)

jan. 25. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!