Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebből kell adóbevallást csinálni?

Ebből kell adóbevallást csinálni?

Figyelt kérdés
Tavaly egyszer voltam diákmunkán, egy napot, alkalmi diákmunka, 16 ezret kerestem vele. A diákszövetkezet honlapjáról le tudtam tölteni erről egy igazolást. Egyébként jelenleg külföldön élek. Erről nekem valamit be kell adnom, vagy hogy van ez?
febr. 4. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Nav megcsinálja a tervezetet, amiben benne lesz ez. Ha nem teszel semmit, akkor bevallássá válik.
febr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A NAV tervezetben is csak akkor lesz benne, ha az éves mentesített keretösszeg feletti bért kaptál rá.


Ha a végzett munka nem kívánt meg legalább középfokú végzettséget, akkor napi 13.871 forintig nem kell adózni utána. Ha megkívánt, akkor napi 17.719 forintig nem kell adózni utána. A leírásodból nem derül ki, hogy melyik összeggel kell számolnunk a Te esetedben.

A NAV viszont tudni fogja, és mi is, ha elmeséled, hogy milyen szövegezés szerepel az alkalmi diákmunkáról kiállított igazoláson.

febr. 5. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!