Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóvisszatértítés utólag,...

Adóvisszatértítés utólag, mindenképp kell hozzá könyvelő?

Figyelt kérdés

2020 óta gyógyíthatatlan betegségem van, de csak most tudtam meg, hogy jár nekem adókedvezmény. Kaptam igazolást, hogy vissza tudjam igényelni, de nem teljesen tiszta a folyamat. Elvileg ügyfélkapun elérem az éves bevállásokat, amit tudok is szerkeszteni, viszont olvastam olyat is, hogy ezt könyvelő csinálja, majd Ő tud adni egy igazolást, amit le kell adni a NAV-nál. Felhívtam pár könyvelőt, de mind nagyon leterhelt jelenleg, március közepén tudná az egyik vállalni, a többi el sem vállalta egyáltalán.

Aki csinált már ilyet mindenképp kell hozzá könyvelő?


febr. 6. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Nem bonyolult. A neten talan meg leirast is talalni rola.

En magamnak megtudnam csinalni, de csak mert jo viszonyban vagyok a szamokkal.


Ha te nem akkor vagy konyvelo, vagy keresel egy olcsobbat aki ert hozza.

febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor nem gond, ha nem lesz igazolás, amit le adhatok a NAV-nál? Elvileg azt csak könyvelő tudna adni.
febr. 6. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit olvastál, de ez marhaság. Online be tudod adni, az orvosi igazolást kell megtartanod. Ha ki tudod tölteni egyedül, egyedül is beadhatod. Önellenőrzés, elvileg tudod mekkora összeg jár, ha azt látod a végén, akkor jó vagy. Ha nagyon nem megy, írj rám privátban, épp munkanélküli vagyok, ráérek :).
febr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem már mondták, bárki elkészítheti saját maga a bevallását, vagy a már benyújtott és végleges bevallásokat önellenőrizheti, ha módosítani akarja.


Ha valaki nem ért hozzá, akkor nyilván keres egy olyan emberkét a környezetében, aki viszont igen, és elkészíti helyette vagy pusziért, vagy valamilyen ellenszolgáltatásért cserébe.


Ilyen hozzáértő valaki lehet egy könyvelő is, aki valószínűleg nem pusziért fogja elkészíteni helyetted a bevallást.


A személyi kedvezményhez szükséges orvosi igazolást az orvos állítja ki (vagy szakorvos, vagy háziorvos) és azt az igazolást Neked kell megőrizned az adó elévülésének idejéig (általában 5 év), hogy ha netalántán a NAV ellenőrizni szeretné a kedvezmény igénybevételének jogosságát utólag, akkor tudd igazolni vele, hogy valóban jogosult voltál rá.

febr. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!