Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB fizetés egyetemi jogviszony...

TB fizetés egyetemi jogviszonyom mellett hogyan működik?

Figyelt kérdés
Bejelentett 40 órás munka mellett fizetnem kell a tb-t ami 18,5%. Egyetemen tanulva alapból kapom a TB-t és nem kell érte fizetni. Abban az esetben ha egyetem mellett dolgozok is, levonják a bruttó bérből a tb-t ha az egyetem miatt alapból jár?

febr. 19. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A kettő nem ugyanaz. A bejelentett béredből vonják a tb-t (kivéve speciális esetekben), függetlenül az egyéb jogviszonyaidtól. Amit ez egyetem "ad TB", az csak ellátásra jogosít, semmi másra.
febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy munkaviszonyod mellett mi van még, a munkaviszony biztosítottságot keletkeztet, így a 18,5 % társadalombiztosítási járulékot vonni köteles a munkáltatód, ha nem számítasz nyugdíjasnak.


Ha nem lenne munkaviszonyod és az egyetemen nappali tagozaton tanulnál, akkor a kormány átvállalná helyetted az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Már a két járulék neve is eltérő. Nem véletlen.

A 18,5 % járulékért cserébe nem csak egészségügyi ellátásra leszel jogosult, hanem egyéb ellátásra is (táppénz, álláskeresési járadék, nyugellátás stb.), míg az egészségügyi szolgáltatási járulékért cserébe kizárólag egészségügyi ellátásra válsz jogosulttá (orvosi ellátás, gyógyszer) még akkor is, ha az állam átvállalja helyetted a járulékot, amíg tanulsz.

febr. 20. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha diákként, diákszövetkezetnél dolgozol, akkor nem vonják, egyébként igen. Így is bőven megéri alkalmazottnak lenni diákmunka helyett, akkora különbség van a fizetések közt a legtöbb területen.
febr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!