Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Atalanyadonal “mindegy” hogy...

Atalanyadonal “mindegy” hogy mennyi a költségem?

Figyelt kérdés

Webshop indítását tervezem.


Csakis kiskereskedelmi értékesítés, tehát csak a vásárlóknak állítanek ki számlát. (Áfás számlát)


A termékeimet Angliából szállíttatnam be (igen vámkezelés stb)

Egy itteni cég áfás (vat 20%) számlát állítana ki a nevemre mint ev.


Átalányadózásban gondolkozom, és igazából azt értem hogy 90%os adóalapba esnek a webshop / kiskereskedelem miatt. De az áfás része egy kicsit megkavarja a gondolkodásom. (Nincs üzleti háttérem)


Tegyük fel elköltok egy év alatt 25 millió Ft-ot arra hogy termékeket veszek, fizetem a vamkezelést és szállítást, a raktározást, csomagolást és csomag szállítást.


Az évbe 50 milliós forgalmat bonyolítok le bruttó.


Billingon néztem az átalányadó kalkulátort ami azt írta h éves 50millios forgalomnal a 90% adóalapba esve, 1611000 ft adót és járulékot kell befizetnem plusz 170000 Ft éves HIPA.


Ezen felül az ÁFA miatt esetleg lenne bármi másfele befizetni való kötelezettségem?


Vagy akkor 50-25-1.6-0.17 azaz kb 23millio Ft maradna a zsebembe???


Túl szépnek hangzik.


A profitkulcsot ne keverjük ide, egész jó kapcsolatokat építettem ki, így maradjunk a 25millios költség és 50millios bevételnel.



Az ÁFA itt mégis milyen szerepet játszana? Vagy az egy külön dolog?


Tehát ha 25milliot költöttem aminek mondjuk 5 millio volt az ÁFA(főként vat 20%) értéke, 50milliot arultam aminek 14.5millio volt az ÁFA erteke, akkor gyakorlatilag ez mit jelent?


Valaki gyujtson egy lámpát kérlek 😅

Próbáltam rendesen utánanézni a dolgoknak viszont minél többet nézek utána annál jobban bonyolódok bele.


Érdemleges válaszokat előre is köszönöm.


Kérem a “keress fel egy konyvelot” válaszokat hanyagoljuk. Nyilván ez is megfog történni de jelenleg meg az “utána nézek fázis van”


Köszönöm szépen.


febr. 22. 07:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha importálod a cuccokat akkor kiveti a NAV a vámmal együtt az áfát, de azt le tudod vonni. Tehát bruttó 25 milliós beszerzési költséged ha minden áfás és 27%-os a kulcs, akkor tartalmaz 5,3 millió levonható áfát. Az 50 milliós értékesítésed pedig 10,6 millió fizetendő áfával jár, ezáltal a nettó, elszámolandó áfakötelezettséged 5,3 millió.


A zsebedben tehát maradna ~23-5,3=17,7 millió.

febr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!