Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az igaz, hogy ha valaki...

Az igaz, hogy ha valaki nyereményjátékban nyer vásárlási utalványt, azt fel kell tüntetni az adóbevallásban?

Figyelt kérdés

márc. 1. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ kinél nyersz és mit. Mert előfordulhat olyan, amit fel kell tüntetni.
márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, nem írtál részleteket pedig az fontos.


A Szerencsejáték Zrt esetén nekem volt olyan nyereményem ( 2022-ben), amit pl.: fel kellett ( de ez ott is volt a játék szabályzatában) közben van sok olyan náluk, amit nem szükséges. Ebből kiindulva máshol is előfordulhat.

márc. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igaz. Nekem is jött a napokban és fog is az elkövetkező pár hétben jönni M30-as igazolás, amin rajta van mennyit nyertem és hogy leadózott a cég utánam. Ettől még fel kell(ene) tünteni az adóbevallásban. Kérdés hogy mi van ha nem teszem. Meg az is kérdés, hogy más cégek miért nem foglalkoznak ezzel, míg mások igen. Gondolom ugyanaz a szabály vonatkozik mindegyikre.
márc. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Kérdés hogy mi van ha nem teszem."


Ha állítottak ki róla M30-as igazolást, akkor az a NAV-tervezetben is benne lesz.

márc. 20. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De magamnak csinálom, szóval felülíródik az enyémmel. Ez évek óta így van.
márc. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem benne volt a nyereményem. A NAV csinálta én csak ellenőriztem, dolgom nincs vele úgy értem nem adózom belőle, de hozták xy soron. Nem tudom ez mindig így van-e ez lottó különsorsolásos nyeremény volt.
márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

"De magamnak csinálom, szóval felülíródik az enyémmel. Ez évek óta így van."


Ez lehet, de nyilván azt nem veszed ki belőle, ami a NAV tervezetben már szerepel.

márc. 23. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
A NAV tervezet olyankor még a fasorban sincs, amikor én már beadom január végén. Szóval de, hiányzik belőle.
márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Pontosítsunk: Nem hiányozna belőle, csak te még az előtt elkészíted a bevallásod, mielőtt a tervezetet a NAV a rendelkezésedre bocsátaná.
márc. 24. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!