Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elronthatta a munkáltatóm a...

Elronthatta a munkáltatóm a 25 éva alatti adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben a hónapban még érint a 25 év alatti fiataok adókedvezménye. Pénteken kaptam a kezembe(postán küldik) a munkáltatómtól a januári bérjegyzéket. Főállásban dolgozom+mellette van egy megbízási szerződésem is. A kettő összege együtt 700000 Ft. Ez több, mint a maximális összege annak, amire a 25 év alatti fiatalok adókedvezménye vonatkozik. De azt látom, hogy egyik fizetésemből sem vontak adót (két külön papírt kaptam a két fizuról, és két külön utalással is érkezett... tavaly még egyben vol a két összeg bérszámfejtve). Elronthatták az adókedvezményt? Hívtam a könyvelést pénteken, azt a választ kaptam, hogy "Nem tudom pontosan a jogszabályt, utánanézak és hívlak majd jövőhéten."

Aggódom, hogy ezt az összeget vissza kell fizetnem a Navnak+a februári havi fizetése utalása is esedékes...

Mit gondoltok, ért valaki hozzá? Én elolvastam a nav honlapján talált infóket, ez alapján többet utaltak, mint kellett volna, de remélem tévedek...



márc. 3. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

"tavaly még egyben vol a két összeg bérszámfejtve"


Véleményem szerint már tavaly sem lett volna szabad összevontan számfejteni a két különböző jogviszonyból származó jövedelmed.


Valószínűleg azért nem vontak, mert külön kezelték a két jövedelmet (szerintem helyesen), és nem dolga figyelni a munkáltatónak azt, hogy átléped együttesen a keretösszeget vagy sem. Mivel a kedvezmény automatikusan jár, ha nem nyilatkozol arról, hogy nem kéred érvényesíteni, ezért mindkét esetben érvényesítették, ahogy a törvény előírja.


Mindentől függetlenül a munkáltató azért lehetett volna annyira rendes, hogy előzetesen figyelmeztet, ha nem vonod írásban vissza a kedvezményre vonatkozó érvényesíthetőséget valamelyik jövedelemre, vagy mindkettőre, akkor nem fognak vonni, pedig lehet, hogy kellene.


Függetlenül attól, hogy ez kinek a hibája, annyival több nettót kaptál, tehát neked kell majd visszafizetned adott esetben azt.

márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Az a kellemetlen, hogy gyakorlatilag az idei munkaszerződésemet is a bérjegyzékes papírral együtt kaptam meg... Az utalásnál láttam, hogy kb mennyi pénzért dolgozok. Fogalmam sem volt előre, hogy mennyivel emelték a fizut januárban... Így nem tudtam erről sem, hogy több lesz, mint az igénybevehető adókedvezményes maximum...

Mostmár attól félek, hogy tavaly se volt rendben a dolog...

márc. 3. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tobbet vontak le mint ami jarna akkor azt nyilvan be kell.majd fizetned. Ezt majd eszreveszed az aktualis adobevallasban
márc. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Mostmár attól félek, hogy tavaly se volt rendben a dolog..."


Én ettől annyira nem félnék. Még ha nem is kellett volna, de valószínűleg együtt nézték a két összeget, és úgy határozták meg, hogy vonnak vagy sem. Ez még mindig jobb, mint az idei eset.


Számoltasd ki velük - ha van rá mód -, hogy mennyivel kevesebbet vontak SZJA-ban és jövő bevallásig apránként fizetgesd be a 103. adónemre, így nem vág hirtelen pofán a nagyobb összeg befizetendőnek. Vagy ha ezt nem akarod, akkor spórolj! :)

márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!