Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha katás vállalkozó vagyok, a...

Ha katás vállalkozó vagyok, a 12 milliós éves határt hogyan kell számolnom?

Figyelt kérdés

Saját gyártású kézműves termékeket árulok, ami nem engedélyköteles.

Ha a bekerülési költségem darabonként -5.000ft, néha a postaköltséget is átvállalom, ami -1500ft, így néha termékenként -6500ft-ról indulok, plusz ugye van költsége a weboldalnak, marketingnek, könyvelőnek, kártyás vásárlásoknak, stb…

10.000ft-ért árulom, így 3.500ft a profitom!



A 12 milliónál a bevétel számít és semmi más? Szóval 1.200db-ot tudok évente eladni? (1200x10.000ft)


Vagy levonhatom a költségeim?

Ha nem vonhatom le, akkor papíron 12 milliót keresek évente, ami valójában olyan 3-3,5 millió/év, ami megmarad profitnak.


(Szeptembertől nappali tagozatos hallgató leszek, így mellékállású EV leszek, szóval a mentes határ után megfizetek az 50.000ft kata helyett vagy 32% adót, ami az évi 600.000ft helyett olyan 4 millió ft. Vagy ott már levonhatom a költségeim?


Könyvelőmmel beszélni fogok hétfőn, de ebbe hirtelen most gondoltam bele, és zavar.


márc. 10. 00:57
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Csak a bevetel szamit, a koltsegekre valo tekintet nelkul.
márc. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az nagy baj sajnos, köszi a választ!
márc. 10. 01:47
 3/7 A kérdező kommentje:

Mi van akkor, ha többen készítjük a termékeket, mondjuk tesómmal, anyával, párommal. Ha én elérem a 12 milliót és szüneteltetek, ugyan azon a weboldalon, ugyan azzal a termékkel ők számlázhatnak tovább?

Vagy lehet 2 fő a vállalkozásban, és akkor 24 millióra emelve a keret, vagy létezik bármi hasonló megoldás?

márc. 10. 01:49
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

Ezért nem szokás KATAskent kezmuveskedni, mivel nem tud költségelni.


Gondolkozz el cégalapításon, ha ezt kinőtted.

márc. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
Mesélj még, milyen egyéni vállalkozás az, amiben ketten dolgoznak.
márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Katánál 18 millió a bevételi határ.
márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alap, hogy ha eltörik a lábad, nem a NAV-hoz mész be ellátásra.


Vagyis, ha ilyen témában kérdéseid vannak, megfelelő személyt/helyet keress fel.


Könyvelőd nincsen?


Menj be NAV-hoz és merj kérdezni!

Akár feltételes módban.


Nem harapnak és korrekt egyénspecifikus választ kapsz.


Ne gyakorizz, ha komolyan gondolod azt, amit csinálsz...


Ennyi erőből a szomszédodat is kérdezhetnéd.


Tessék tenni a dolgokért!

márc. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!