Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vinted adózás hogy működik?

Vinted adózás hogy működik?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy 600e fölött adózni kell.

Azt lassan elérem.

Mi a teendő ilyenkor?

Nem kereskedelmi céllal csinálom, csak a család több cucca volt fent, és nagyobb értékűek.



márc. 13. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Évi 180 ezertől....
márc. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Személyi jövedelemadó bevallás megfelelő sorában feltüntetni, azt alátámasztó nyilvántartást gyártani, adót befizetni. Sarkítva ennyi.
márc. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Olvastam, hogy 600e fölött adózni kell.

Azt lassan elérem.

Mi a teendő ilyenkor?"


Összeírod, hogy miket adtál el és mennyiért. Ha túllépi az évi 600 ezer forint bevételt az értékesítés, akkor számolsz:

Bevétel

- megszerzésre fordított kiadás -> amennyiért annak idején vetted, amit hitelt érdemlően tudni kell igazolni. Ha nem tudod igazolni, akkor a bevétel 25 %-a számít jövedelemnek, tehát 75 %-a költség.

= haszon, ami után az SZJA-t be kell vallani.


A bevallásban fel kell tüntetni mind a bevételt, mind az elszámolható költséget (számla alapján, vagy bevétel 75 %-a), valamint a kettő különbözeteként az adózatlan jövedelmet.

A jövedelem után kiszámolni a 15 % mértékű SZJA-t, abból levonni 30 ezer forintot, és a feletti részt megfizetni. A 30 ezer forintot az SZJA törvény szerint nem kell megfizetni. Bevallani viszont be kell.

A "nyilvántartást", és az alapját szolgáló iratokat/számlákat, ami alapján meghatároztad a bevételeket, a költséget és a jövedelmet az adó elévülésének idejéig megőrzöd, ha kérné egyszer a NAV, be tudd mutatni azt.

márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Erről lehet olvasni a szerződési feltételeknél?

Életemben előszőr ránéztem, de nem láttam ilyet 😀

márc. 13. 19:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmi köze a szerződési feltételeknek ehhez. Szja törvény az irányadó esetedben.
márc. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ferjed, anyukád vagy akiben megbízol nevére is tudszb Vinted fiókot csinálni és akkor nem kell ilyennel bajlódni.

Ebben az évben adtál el majdnem 600-ért vagy összesen?

márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen,idén.
ápr. 1. 14:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor életbe lép a 3. válasz.
ápr. 2. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!