Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha marciusban toltottem be a...

Ha marciusban toltottem be a 25. eletevemet akkor az aprilisi fizetesem meg szja mentes lesz?

Figyelt kérdés

A kedvezmény abban a hónapban érvényesíthető utoljára, amelyben a fiatal betölti a 25. életévét.


Ez a jogszabaly, akkor még a magasabb fizetest kapom aprilisban?


márc. 20. 20:31
 1/8 A kérdező kommentje:
A marciusi fizetesem, amit aprilisban kapok meg*
márc. 20. 20:34
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

A márciusi fizetésed, amit április elején kapsz meg, igen, az még kedvezményes lesz.


Az áprilisi fizetésedtől fogják vonni (amit május elején kapsz meg).

márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Egyébként “szokás” ilyenkor emelést kérni, vagyis hogy ugyanannyit kaphassak kézhez, mint eddig? Nagyon eltérő dolgokat hallottam.

márc. 20. 20:57
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem szokas. A megmaradt szjad plusz penz volt, ami a munkaltatotol es a teljesitmenyedtol fuggetlen volt.


Te nem most keresel majd kevesebbet, hanem eddig kerestel tobbet mint amennyit a munkaeropiacon ersz.

márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Erre sajnos kétféle választ fogsz kapni: "örülj neki, hogy eddig kaptál többet, mint kellett volna"

vagy "próbáld meg, kérj emelést, de ne erre hivatkozz, mert ez nem professzionális, a teljesítményedre hivatkozz"


Én a második tábort erősítem, tehát szerintem próbáld meg, de érvekkel támaszd alá. Például mennyit fejlődtél, mondj konkrét példákat, miért érdemled meg az emelést, mert ez gyakorlatilag bértárgyalás, nagyon gyenge érv, hogy betöltötted a 25-t.


Számolj azzal is, hogy a vezetőség már megtervezte ezt a pénzügyi évet, és nagyon valószínű, hogy nem terveztek 10-15% emeléssel neked, pusztán a korod miatt. Simán visszadobhatják, hogy ez itt nem szokás, év közben emelni, térjünk rá vissza jövő januárban.


De mondok egy pozitív példát is, nálunk tavaly töltötte egy junior munkavállaló a 25-t, kérte a főnöke a 10% emelést, engedélyezte a vezetőség, mert a vezető alátámasztotta, hogy jó a teljesítménye, és a piaci bruttó átlagbérhez is igazodnunk kellett, mert kicsit átlag alatti volt már a bére.

márc. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

A munkáltatódat nem az érdekli, hogy mennyit kapsz kézhez, hanem hogy neki mennyibe kerülsz.


Miért emelne neked csak úgy, az neki többe fog kerülni, mint a mostani béred.


Például ha eddig bruttó 400ezret kaptál, neki nem fontos, hogy ebből te mennyi nettót kaptál, 326ezret 25 alattiként,vagy 266ezret 25 felettiként.

Neki mindkét esetben a költsége 400ezer*1,13= 452ezer.


Miért emelné meg jófejségből, például 10%-al a bruttó béred 440ezerre, az neki 497ezerbe kerülne mostantól, hogy te 292ezret kapj kézhez.

És akkor nagyon jófej lenne, a semmiből, az életkor miatt 10%-t emelni. Nem lenne fer a többi kollégával szemben.


Hogy ugyanannyit kapj kézhez, mint 25 alatt? Tudod az mennyi lenne pontosan? A 400ezres példánál maradva, bruttó 490ezret kellene keresned, hogy megkapd a nettó 326ezret, mint eddig. Az a cégnek 553ezer költség lenne. Ez 23% emelés a bruttó fizetésedre, az magas, előléptetésnél szokás 20% feletti emelést adni.


Csak segítő szándékkal írom le, hogy lásd, a munka világában a számok beszélnek.

márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg nem fognak emelni, de szerintem gáz ez a csicska "fogadd el amit kapsz és kussolj" hozzáállás, úgyhogy kérdezz rá, indokold normálisan, ha pedig kevesled a fizetésed, nézelődj, van-e máshol lehetőség. A semmire ne mondj fel, mert nem könnyű új melót találni, de keresgélni muszáj, manapság már nem akkor fogsz jól keresni, ha egy helyen döglesz évekig, hanem ha ugrálsz, mert másik helyen hamarabb fognak magasabb fizetést ajánlani, mint amennyit az előzőn keresel, minthogy a munkahelyed emeljen.
márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A bérfeszültséget eddig is növelte ez a "nagyszerű" intézkedés.
márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!