Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Havi 15-20 millió forintos...

Havi 15-20 millió forintos bevétel mellett milyen adózási formát javasoltok? Illetve mekkora "levonásokra" számíthatok?

Figyelt kérdés
A fizetésemet külföldről kapom, utalás formájában. Nincsen főnököm, alkalmazottam vagy termékeim. Szellemi munkát végzek. Természetesen megfogok keresni egy könyvelőt, csak érdekelne a véleményetek, illetve, hogy mégis mekkora levonásokra számíthatok, mint SZJA, TB stb...

márc. 30. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Lehet nagyot álmodni, de ezzel már a bilibe sem fér bele a kezed!
márc. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Havi 20 millát kapsz fizetésként külföldről és nem telik belőle egy könyvelőre? :D Mégis milyen tudásod van ami évente 240 milliót ér valakinek?
márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Adózhatsz külföldön is, ha úgy kedvezőbb.

Ez alkalmazotti visziny?

Mit dolgozol ezért? Teljes állás?


Itthon SZJA 15%, TB felülről korlátos.

Gyerekek és betegségek miatt mentességek vannak.

Magánnyugdíjpénztári befizetésekre is van mentesség, stb.

Segít szerintem a NAV is, nagyon jó a telefonos ügyfélszolgálat, rendes emberek vannak ott.

márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Persze, persze, havi 15-20 milliót keresel és itt kérdezgetsz.

Ha éves szinten írtál volna ennyit, még talán el is hinnénk!

márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Ha mindenképp itthon akarsz adózni, akkor taos kft, valami viszonylag alacsony bérre bejelentve (4-500 körül). A maradékot meg osztalékként, mert arra kb csak szja van, mivel a szocho korlátos és levonható belőle a béred szochoja.

Amúgy nyilván így, hogy semmit nem tudunk rólad, a cégedről meg a tevékenységről, nehéz bármit is tanácsolni. Nekem ekkora bevételem sajnos nincs, de az elmúlt pár évben egészen jól megy a biznisz, kijártam pár utat a legális adóminimalizálásra. Érdemes szakemberrel egyeztetni, 1-2 óra alatt sok okosságot ki lehet találni.

márc. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most érkeztél a MARSról? Eddig hol voltál?
ápr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!