Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A tb részletfizetésnél a...

A tb részletfizetésnél a részlet mellett még az adott havi tb-t is be kell fizetni?

Figyelt kérdés
Volt egy adott összegű tb tartozásom, amire kértem részletfizetést felosztva 4 hónapra. Azóta amikor a NAV ügyfélportálon csekkolom, hogy mennyivel vagyok még elmaradva 0 ft-ot ír. Múlthónapban befizettem a részletfizetés 1. hónapját + az alap kb 11000ft-os tbt. De azt írta, hogy +-ba vagyok 11k ft-tal. Ha a részletfizetés az elmaradás miatt be van aktiválva, akkor aközben a normál havi tb fizetést ugyanúgy tartanom kell, tehát a +11kt? Ha igen, akkor miért nem vagy tartozásban 11k-val és miért vagy 0 ft-ban?

ápr. 9. 16:07
 1/10 krwkco ***** válasza:
75%
Könnyen lehet, hogy másik számlaszámra kellene fizetned az elmaradás miatti törlesztést és az aktuális TB-t. Ezeknek rajta kellene lenni a papírokon, amit kaptál.
ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

A részletfizetés már nem tartozás, mert megállapodtatok a rendezéséről. Ha nem teljesíted a megállapodás szerint akkor visszajön az egész egyösszegben.

Attól még a rendes TB-t fizetni kell, viszont utófizetés van, az áprilisit május 12.-ig kell befizetni. Ha a márciusit nem tartalmazta a részletfizetési megállapodás akkor 12.-én nullázódik az egyenleged. Ha tartalmazza, akkor túlfizetésben maradsz, de ez nem baj, akkor a következő hónapban elszámolják és akkor nem kell fizetni.

ápr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
És ha most megnézed az adófolyószámládat mit látsz?
ápr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1#, azzal tisztában vagyok, hogy a részletfizetést másik számlára kell utalni, amit megadtak a dokumentumban. 2#, Köszi a választ, ez érdekelt!
ápr. 9. 16:48
 5/10 A kérdező kommentje:
Most jelenleg 0ft tartozásom van. Előzőleg +11k többlet volt, amit levontak most akkor.
ápr. 9. 16:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vontak le, hanem előíródott a befizetésedhez a kötelezettség, így nullázódott le az adószámlád egyenlege.


Példa:

Befizetsz 04. 02-án 11 ezer forintot -> adószámla 11 ezer forint túlfizetést mutat.

04. 03-án előíródik 11 ezer forint kötelezettség -> adószámla nulla egyenleget mutat (kioltották egymást)

04. 04-én előíródik 9 ezer kötelezettség -> adószámla 9 ezer forint hátralékot mutat

04. 06-án befizetsz 11 ezer forintot -> adószámla 2 ezer forint túlfizetést mutat és így tovább...

ápr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen amíg nem íródik elő +x ezer forint kötelezettségem addig azt nem is kell befizetnem? Szóval ha most nulla az egyenlegem, akkor amíg nem lesz hátralék nem kell fizetnem a TB-t!? (Persze leszámítva a 4 havi részleteket)
ápr. 9. 17:17
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha megjön a +11k hátralék, akkor kell befizetnem, amíg 0ft az egyenleg akkor nincs teendőm, jól értelmezem? Köszi!
ápr. 9. 17:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen amíg nem íródik elő kötelezettség, addig nincs fizetési kényszer sem.


Mivel tudod, hogy az adott havi járulék mindig a következő hónap 12-én esedékes, ezért simán elutalhatod azt az utolsó napon (12-én). Időben kiegyenlítettnek fog minősülni.


A kérelemre hozott helyt adó határozatban foglaltaknak pedig maradéktalanul tegyél az mellett még eleget (4 havi részlet). A határozatban is fel van sorolva, hogy mekkora összeget és hova kell megfizetned. Tedd azt, egyébként "visszadöntik" a határozatot és egy összegben válik esedékessé az az összeg, amire részletet biztosítottak.


Ne kockáztass. A részletek is a határozatban megjelölt esedékességi napon fognak kötelezettségként előíródni az adószámládon, nem máskor. Ez a könyvelés lényege.

Nyilván előtte is megfizethető, de az esedékesség napján fog csak felkönyvelődni a kötelezettség. Amíg ez nem történik meg, de te fizetsz, addig az adószámlád túlfizetést fog mutatni a befizetett összegekkel.

ápr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már minden tiszta! :) Ment a like a válaszokra!
ápr. 9. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!