Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV milyen pénzmozgásnál...

NAV milyen pénzmozgásnál figyel fel az adózatlan pénzekre?

Figyelt kérdés
Szóval adok veszek régi pénzeket. Gyerekkori gyűjteményemtől válok meg mostanában. Nagyjából 250ezer forint jött már be, ebből volt ami dollárban volt ami forintban, és olyan 150ezer ami nem kp. Eléggé tetszik ez az egész, szóval elkezdtem újra gyűjtögetni, aztán adok veszek. Szóval hogyan kell ezután adózni? Kell egyáltalán? Vagy egy bizonyos mennyiségig ha bejönnek összegek 10 20ezer forintok, akkor nem fogja érdekelni őket?
ápr. 13. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Legjobb ha kp-t használsz és akkor nem lehet belőle gond.
ápr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, amikor tudok, úgy csinálom. De nem mindenki lakik hozzám olyan távolságra, hogy tudjunk találkozni. Volt, hogy az ország másik felébe kellett küldenem. Ilyenkor evidens, hogy előre utal.



Egy másik kérdés, ha megnyertem az aukciót, amiben a tax benne van az árban, akkor a határon meg fogják állítani amikor elküldik nekem, és még ráteszik a 27%-ot is?


Köszönöm a segítséget

ápr. 13. 17:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Szedjük kétfelé a dolgot.


"Gyerekkori gyűjteményemtől válok meg mostanában."

Tehát a saját megunt stb. ingóságodat értékesíted. Ez az SZJA törvény szerint évi 600 ezer forint bevételig mentes az SZJA alól és bevallásban sem kell szerepeltetni.


"Eléggé tetszik ez az egész, szóval elkezdtem újra gyűjtögetni, aztán adok veszek"

Adok-veszek -> kereskedsz haszonszerzés céljából. Ez már nem a fent megjelölt ingóság értékesítés kategória, hanem gazdasági tevékenység. Engedély (adószám) nélkül nem végezhető. Az adószám nem azonos az adóazonosító jeleddel! Az adószámot az adóhatóság a gazdasági tevékenységre képezi meg, míg az adóazonosító jel téged, mint magánszemélyt azonosít.


Mindenkinek van adószáma, aki gazdasági tevékenységet hivatalosan végez -> egyéni vállalkozó, gazdasági társaság, adószámos magánszemély. Egy kivétel van, amikor nem kell adószámot kiváltani az üzletszerűen végzett tevékenységre: amikor egy magánszemély ingatlant ad bérbe. Ezt a tevékenységet végezheti adóazonosító jele birtokában is.


"NAV milyen pénzmozgásnál figyel fel az adózatlan pénzekre?"

Nem a pénzmozgást figyeli, hanem a szabálytalanul végzett tevékenységet. Simán belefuthatsz bármikor egy NAV ellenőrzésbe és még csak nem is fogsz tudni róla, csak utólag derül ki számodra.

Én nem kockáztatnám meg...


Nyilván ha ismerősök között kétszemközt bonyolítod az ügyet, akkor a NAV nem igen fog tudni róla, hacsak egy ellenséged idővel fel nem nyom az adóhatóságnál.

ápr. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó akkor évi 600ezerig mondhatom, hogy az adott dolgok a gyerekkori gyűjteményemet képezik.



A második esetben is saját ingóságot értékesítek. Gyűjtök, és néha el is adok, hogy mást megvegyek.

ápr. 14. 07:34
 5/5 anonim ***** válasza:

"Jó akkor évi 600ezerig mondhatom,"


Mondani bármit mondhatsz. Az adóhatósági ellenőrzés úgy működik, hogy a NAV tesz egy megállapítást adott esetben. Neked kell azt megcáfolnod, hogy miért valótlan a NAV állítása. Sikerülne meggyőznöd a NAV-ot arról, hogy nem kereskedésről van szó? Ha igen, akkor semmi gond.

ápr. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!