Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Négyszeresen vámoltatna a NAV?

Négyszeresen vámoltatna a NAV?

Figyelt kérdés
Március 24-én rendeltem az Egyesült Királyságból 34,15 GBP értékben IOSS-regisztrált boltból (az ő ügyfélszolgálatuk nagyon sajnálja, de nem tud mit tenni, nem náluk van a hiba, a számuk érvényes). Az eladó négy csomagban adta fel a rendelést, és mindegyik Magyarországra is ért, csakhogy 5457 forint/csomag kézbesítéskor fizetendő díjat vár a posta - mintha nem fizettem volna már áfát, és minden egyes csomag egyenként 34,15 GBP-t érne. A postán annyit mondtak, hogy forduljak a NAV-hoz, próbáltam hívni őket, töltöttem ki űrlapot, foglaltam időpontot, meg minden, de tudja valaki, mit lehet tenni ilyen esetben? Az átvétel határideje május 7., és semmi kedvem kipengetni megalapozatlanul 22 ezer forintot egy 16 ezer forintos rendelésért. Két CD-ről és két könyvről van szó.

ápr. 16. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez teljesen úgy hangzik, mintha utánvét + vám/ÁFA lenne...

Valamint nagyon benéznek. Kár, hogy nem találtad meg azt a 2 könyvet és 2 CD-t az EU-n belül.

Én a postát keresném, hogy végülis akkor mit és hogyan regisztráltak..

ápr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a feladónak kellene nyilatkoznia. Nem tudom ők mit töltenek ki feladáskor, hogy az elektronikus, vagy csak a csomagra van-e írva.
ápr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!