Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van normális könyvelő Nyíregyh...

Van normális könyvelő Nyíregyházán?

Figyelt kérdés

Keresnék jó könyvelőt Nyíregyházán, olyat aki átalányadózásban otthon van, és naprakész a jogszabályokkal.

Illetve a kérdésem, hogy kb mennyi az ideális ár amit elkérnek?



ápr. 16. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Van.
ápr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
akad
ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
én csak azt tudom, kit kerülj el messziről, ha rád akad, hogy már szuper jól lehet online együttműködni. Itt vadászik ügyfelekre, de ránéztem a weboldalára és laikusként is sírva fakadtam.
ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy tényleg jól lehet online együttműködni. A mi irodánknak az ország minden megyéjéből van ügyfele, sőt még külföldről is, nagy részükkel sosem találkoztunk személyesen. Szóval ez alapjáraton még nem red flag szerintem. Az már visszásabb, ha itt vadászik ügyfelekre, az sokat elmond róla, plusz az ótvar weblap is.

Kérdező, én nem ismerek nyíregyi könyvelőt, de a lényeg, hogy szerződés, meghatalmazás és felelősségbiztosítás nélkül szóba se állj egyikkel sem. Plusz pont ha esetleg regisztrált mérlegképes, ezt ellenőrizni is tudod a pm adatbázisban.

Sajnos mostanság nagyon elszaporodtak a kóklerek, akik azt hiszik, hogy egy netes kalkulátorral már tudnak átalányadót könyvelni. Nagy részük nem is könyvelő, mostanában a VA-k okoztak rengeteg kárt ilyen téren.

Sok sikert a kereséshez kérdező, remélhetőleg megtalálod, akit keresel :)

ápr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen
ápr. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérj árajánlatot a konyvelok.hu-n. Nekünk pl. csak onnan napi szinten 5-6 ilyen jellegű megkeresés érkezik.

És nem egy szerződés születik, az ország legkülönbözőbb pontjairól.


Ott részben le is tudod informálni a könyvelőt, másfelől lesz rálátásod ki milyen áron és mit kínál a pénzedért cserébe.


Nálunk az átalányadózó függ a tev. körtől is, meg áfakörtől adott esetben, a tev.kör meg meghatározza hogy mivel tdjuk még megtámogatni a "bevételi nyilvántartáson" kívül, hogy fejlődni is tudjon.


Viszont számos plusz szolgáltatást is adunk, ami nem a negyedéves 58-as foglalja csak magába, rosszabb esetben ahogy írják is a sok kókler módjára 0-ás adattartalommal határidőn túl beadva.


Távkönyvelés mellett szólva, egyértelműen ez irányba haladunk ideje múlt már a személyes és papír alapú irattárolás is szerintem. Nem kell messzire menni, amikor a Navnál az OSA-ban látod a pénztárgépes napi zárások képét pl., vagy adaexporttal emeled át az adatokat a könyvelő programba.


Arról nem is beszélve, hogy az iroda bérlés hiányának, irattárolás, online ügyflszolgálatnak költségcsökkentő hatása is van ami kihat a kínálati árra is adott esetben.


Ebből adódóan viszont az olcsó könyvelő sem feltétlen rossz, bármennyire is kardoskodnak ez ellen.


De ha valaki már fórumokon vadássza az ügyfeleket, azzal tényleg baj lehet.


Mégha a számviteli trv. hatály alá nem tartozó adózókat ( e.v., adószámos magánszemélyek, ősterelő, kistermelő, stb. ) bárki is könyvelheti képesítés nélkül, amihez nem kötelező a mérlegképes könyvelői lét és regisztráció sem.


Az EGYKE hiánya, meg az írásos szerződés hiánya - amivel alapból rögzítitiek a felelősségek megoszlását - egyértelműen kerülendő.


Illetve jó ha ellenőrzésképp azért ránézel az ebeven hogy mit és hogyan és mikor adott be a könyvelőd, mert drága mulatság lehet újrakönyveltetni egy huzamosabb időszakot visszemenőleges adómegállapításokkal.

ápr. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos valóban sok a kókler, a jelenlegi könyvelőnk miatt, mivel elég sok mindennel nincsen tisztában mar több százezer ft-ot kellett fizetnünk, és ez nem az első eset volt.

Egyenlőre még keresgélek.

ápr. 19. 17:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel okozott kárt nektek?
ápr. 20. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!