Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gépjárműadó nulla? Nem kaptam...

Gépjárműadó nulla? Nem kaptam semmilyen levelet.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most jutott el hozzám a hír hogy április 15-ig kellett volna elvileg befizetni a gépjárműadót. Nem is ez a lényeg, hanem hogy ügyfélkapura semmit nem küldtek, a NAV fiókomban sincs semmi és nyilván csekk sem jött. Lekértem az adóegyenlegem vagy mit és a 410-es gépjárműadó sorban 0 Ft szerepel. Ez azért van mert nem állították még ki a határozatot vagy nem is kell fizessek? Nem értem...

Már tavaly is megszivattak mert küldtek egy levelet hogy el vagyok maradva és befizettették velem a 2 évvel ezelőttit megint, de az összeg azóta is túlfizetésként ott van (10610Ft). Telefonon tudnak segíteni?



ápr. 25. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:

"Telefonon tudnak segíteni?"


Ha van telefonos PIN-kódod az ügyeid intézéséhez, akkor tudnak segíteni konkrétan az ügyedben.

Ha nincs, akkor csak általános tájékoztatást tudnak adni.


"Már tavaly is megszivattak mert küldtek egy levelet hogy el vagyok maradva és befizettették velem a 2 évvel ezelőttit megint, de az összeg azóta is túlfizetésként ott van (10610Ft)."


Biztos, hogy valami zűrzavar van a dologban, mert olyat fizettetnek be, ami az adószámládon kötelezettségként elő is van írva.

Vagy pedig az történt, hogy előíródott a kötelezettséged, elindították az elmaradásról az értesítést, még nem ért el hozzád, de te már befizetted, majd az értesítés után szintén befizetted ugyanazt a kötelezettséget.

A fizetési felszólításokban benne van, ha már rendezte tartozását, kérjük levelünket tekintse tárgytalannak.


Nyilván csak tippelgetek...

ápr. 26. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tavaly az történt hogy nem értettem miből jön az elmaradás mivel mindig mindent azonnal befizetek. Fel is hívtam a navot és a nő elmagyarázta hogy kimaradt egy korábbi összeg stb. Nem vitatkoztam vele, bár szerintem nem volt elmaradás, befizettem. Na azóta ott van mint plusz. Mindegy.

Most viszont a gépjárműadó sorban 0 az összeg.

ápr. 26. 13:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Így ezt én sem értem. Ezért ajánlom, hogy járj utána a NAV-nál.
ápr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanígy járt apám is. Én vagyok a bejelentett állandó képviseletre jegosultja, de se ő se én nem kaptunk határozatot, amin csodálkoztam is, mert mindnehol azt hangoztatták, hogy az idei egyösszegű fizetés miatt mindenkinek küldenek, de úgy voltam vele nem küldtek nem küldtek, majd az előírás attól biztos ott lesz úgyis. A tudott gépjárműadó mértéket be fizette (mivel a kocsi már 20 év felett van, a megállapított adómérték ugye nem változik már) februárba amit fel is könyvelt a NAV az adószámlára. Viszont április 15-e után is túlfizetésként mutatkozott. Jeleztem e-papíron az illetékes (vár)megyei NAV-igazgatóságnak egy hete, tegnap küldték ki a határozatot az április 15-ei határidővel :D Persze előírás még nincs, t ovábbra is túlfizetésként mutatkozik apám GJ-adó számláján.
ápr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanis amíg a határozat nem lesz jogerős, addig könyvelés sincs vele kapcsolatban. Amint jogerőssé válik, felkönyvelődik az adószámlára.


Mivel a befizetési határidőt ramdom változtatta meg a kormány, nem volt képes a NAV informatika azt lekövetni ilyen rövid időn belül. Még mind a mai napig küldik ki a határozatokat róla.


Ha tegnap küldték ki a határozatot, akkor az átvételt követő 30. napon válik jogerőssé. Akkor fog felkönyvelődni a kötelezettség és oltja ki egymást a befizetéssel. Nulla lesz az egyenleged.


Mivel a könyvelés csak májusban fog megtörténni az április 15-i határidő ellenére, ezért ha jogerőig nem fizeted meg (május X napig), csak akkor számolnak fel utána késedelmi pótlékot. Tehát nem lenne gond, ha nem fizetted volna be április 15-ig.

ápr. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!