Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A 2023-ról szóló e-szja...

Leo432 kérdése:

A 2023-ról szóló e-szja bevallásban hogy kell megkülönböztetni az ingatlan bérbeadást és a szálláshely-szolgáltatást(fizetővendéglátás)?

Figyelt kérdés
Azért érdekel, mert az egyik szocho köteles a másik nem.

máj. 12. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Teljesen különböző helyre kell írni a kettőt, így amit az A lapra írsz ingatlan bérbeadás (7-8. Sor), arra nem számolsz szochot.
máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A szálláshely-szolgáltatást hova kell írni?
máj. 12. 13:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Mit választottál a szálláshely-szolgáltatásra?
máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pont az a gondom, hogy nekem az ingatlan bérbeadás kell, de az ügyfélkapun keresztüli e-szja bevallásban bármelyiket választom a kettő közül, a 7-8 sor jön elő.
máj. 12. 15:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a jó, oda kell beírnod.
máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"hogy kell megkülönböztetni az ingatlan bérbeadást és a szálláshely-szolgáltatást"


Ingatlan bérbeadás általában hosszú távra szól és nem kötődik hozzá egyéb szolgáltatás (takarítás, mosás, tálalás stb.), mint a szálláshely-szolgáltatás esetén.

Gondolom azzal tisztában vagy, hogy ingatlant adsz bérbe, vagy szálláshely-szolgáltatást végzel. :)


Bérbeadás esetén kizárólag a bevallás 7. és 8. sorát kell kitölteni hozzá vele kapcsolatban.

máj. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tisztelt 6/6! Tisztában vagyok az ingatlan bérbeadás és a szálláshely szolgáltatás közötti küülönbséggel. Nem ez a problémám. Ingatlant adok bérbe. De ahogy írtam a 4/6 hozzászólásombaan, az ügyfélkapun keresztül az e-szja-val töltöm ki a bevallásomat, és baloldalt, ahol témakört lehet kiválasztani, mindig a 7-8 sor jön elő, akkor is, ha a témakörök közül az ingatlan bérbradást választom, és akkor is, ha a szálláshely szolgáltatást. Azt szeretném tudni, hogy az e-szja bevallásnál mi különbözteti meg a kettőt.
máj. 13. 08:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Fogalmam nincs. Ezért nem is használom az e-SZJA felületet. Egy rakta sz@r. :)


Én azt tudom, hogy a bevallási nyomtatvány melyik sora tartozik az ingatlan bérbeadáshoz. A 7. és a 8. sor.

máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert mindkettőt oda kell írni. Ha ingatlant adsz bérbe, akkor a 7-8. sor mindegyikébe fel kell tüntetni, amennyiben szálláshely-szolgáltatás van, akkor csak a 7. sorban.
máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!