Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pénzügyi-számviteli egyetemi...

Pénzügyi-számviteli egyetemi végzettséggel dolgozók! Napi szinten használjátok a függvénytanból tanultakat pl. integrálás?

Figyelt kérdés
Én most tanulom ezeket, de nem tudom, hogy hogyan fogom bírni, ha az ilyenek számolgatása a napi munka része lesz...

máj. 13. 12:33
A kérdező szavazást indított:
Igen, napi szinten függvényeket integrálok/deriválok egy négyzethálós füzetben.
Nem használom egyáltalán a napi munka során.
Ha használok is függvényeket, azt a gép számolja ki.
6 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyetem óta soha nem kellett integrálnom. De nyilván attól is függ milyen munkakörben dolgozol. De legnagyobb részénél nem lesz rá szükség.
máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, 1-es! :-)
máj. 13. 15:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az életben nem használtam. Becsuktam az iskola ajtaját, aztán el is felejthettem. Lassan nyugdíjba megyek olyan régóta nem használtam.
máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az komoly, hármas. Jó nyugdíjazást kívánok! :-)
máj. 13. 18:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszi! Még 3 év van hátra, remélem addig sem kell integrálnom, no meg deriválnom sem. :)
máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hihi, ha eddig megúsztad, akkor már csak így lesz. :-)
máj. 14. 20:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Én anno megkérdeztem, hogy erre nekem mi szükségem van, a választól dobtam egy hátast.

"Azért, hogy leellenőrizzem az annuitás képletet", igen azt a képletet, amivel egy banki törlesztést meghatároznak a bankok.... Vizsgáz le, és lépj túl rajta(ha valami nagyon pénzügyi elemző leszel, akkor talán esetleg ne, de a számvitelben a négy alapműveleten kívül nem nagyon használunk mást) x^2 az 2x, ennyi még megy, és a 2x az X^2+C slussz

máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es köszönöm a válaszod! Nem azzal van a problémám, hogy meg kell tanulni, tanítsák is meg, csak kicsit beijedtem, mert nem számítottam rá, hogy számomra ezek ekkora nehézséget okoznak és nem akarnám, hogy ez a nehézség a mindennapjaim része legyen a munkám során...
máj. 16. 12:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz...
máj. 17. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!