Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lejárt a munkanélküli segélyem...

Lejárt a munkanélküli segélyem. Ha már semmiféle ellátás nem kapok hónapok óta és így Tb-m sincs fizetve, akkor még jár az egyébként ingyenes fogorvosi ellátás?

Figyelt kérdés
Közben elolvastam egy hasonló kérdésre kapott választ, miszerint 45 napon belül jelezni kell az APEH felé a biztosítás megszűnését. Ezt én csak most hallottam először, nem büntetnek meg, ha ez jóval később teszem meg?
2010. okt. 29. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

ilyenkor a polg. mest. hiv. kiad neked egy igazolást, mely szerint nincs jövedelmed,, és a hatósági igazolás szerint ingyenesen vagy jogosult orvosi ellátásra


menj be hozzájuk ! ők ezt tudni fogják

2010. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
szerintem akkor nem, csak a sürgősségi ellátást fogsz kapni a fogorvosnál
2010. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
sztem nem csak sürgősségit, ugyanis gondolj bele, ez az igazolás azért kell, hogy a TAJ kártyád mögött legyen fedezet .. na most ők csak ezt látják, és innentől kezdve tök mindegy, milyen jogviszony alapján vagy te biztosított, azt ők se nem látják, se nem érdekli őket, szóval sztem teljes betegbiztosításra jogosult vagy, ha a polgmest. hiv. igazolást beszerzed magadnak, mert akkor ők ezt jelentik az OEP felé
2010. okt. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ellátást meg fogod kapni, viszont az orvos jelenteni fogja az APEH felé a kártya hiányát.

Ők pedig akár meg is büntethetnek, de biztosan felszólítanak, hogy fizess havi 4950 forintot a TB ellátásért.

Ha nincs jövedelmed, akkor az önkormányzat kifizeti helyetted, de megvizsgálják a családod jövedelmi helyzetét is, és ha az egy határ felett van, akkor ők kötelesek fizetni utánad.

2010. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Az az igazság, hogy én be sem mentem az önkormányzathoz, mert a férjem fizetése meghaladja azt az összeget, ami után járna valamilyen segély, az meg nem érdekel senkit, hogy miután a havi rezsit, hitelt kifizetjük, alig marad valami. Így aztán nagyon nehéz lenne még 5 ezret fizetni erre is.

Nagyon-nagyon szomorú lenne, ha ezért büntetnének. Munkát adjanak, ne büntetést!

2010. okt. 29. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Talán keresni kellene valami munkát!
2010. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

20:27

csípem az ilyen beszólásokat ... mert az olyan nagyon egyszerű, igaz ?

2010. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha van akarat akkor igen ha nincs akkor úgyis mind1
2010. nov. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ne bántsuk az ilyen okoskákat sem. Valószínű ő még szerencsés volt eddig, nincs tisztában a mai valósággal. Tulajdonképpen míg volt munkahelyem, én is úgy gondoltam, hogy aki keres, talál. Mostanra sajnos világossá vált előttem is, hogy ez nem ilyen egyszerű. Azért még ő is megtapasztalhatja, esélye mindenkinek van rá, különösen, ha a lakóhelye is nagyban befolyásolja benne.
2010. nov. 5. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!