Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi az a max. összeg, ami után...

Mi az a max. összeg, ami után még nem kell adózni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 13. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ha éves szinten 1000 Ft alatti összeg jön ki adónak, azt nem kell befizetni.
2009. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És azt én magamnak hogy tudom kiszámolni?
2009. jan. 13. 21:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag a minimálbér után nincs adó, mert adójóváírás, és egyéb kedvezmények formájában az összes befizetett adót visszakapod (sőt legtöbbször be se kell fizetni).
2009. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Letöltöd az Abev programot, telepíted a 0853-at, és máris lehet próbálgatni az összeghatárokat.

2009. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Bocsánat, a másodiknak van igaza, csak én úgy értelmeztem a kérdést, hogy mekkora összegig nem kell egyáltalán foglalkozni az adózással, azaz adóbevallást kitölteni. Természetesen a minimálbér még adómentes.
2009. jan. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez elég bonyolult, ugyanis ha érvényesíthatsz bizonyos kedvezményeket akkor előfordulhat, hogy 0-ra jön ki a fizetendő adó, illetve ha csak munkaviszonyból van jövedelmed, akkor ugye az adóelőleget vonja munkáltató és befizeti, így ha nem haladja meg a 18%-os sáv határt év végére, akkor nem kell még év végén neked plusszban befizetni. De ha vállalkozó vagy akkor is kell adóelőleget fizetni, így akkor sem biztos, hogy év végén fizetned kell még. Szóval ez nem túl egyszerű kérdés.
2009. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!