Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem fizettem súlyadót fél...

Nem fizettem súlyadót fél éve, felszólítást kaptam. Az van beleírva az értesítőbe, hogy "letiltás" mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Minden szükséges infót kérnék ezzel kapcsolatban, hogy megbüntetnek e stb. köszönöm
2010. dec. 20. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

A letiltás szó sok mindent jelenthet, esetleg beírhatnád az egész mondatot, hogy legyen esélyünk érteni. Nem mindegy, hogy a fizetésedet tiltják le vagy az autódat.

A legegyszerűbb egyébként befizetni a hátralékot.

2010. dec. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem tartózkodtam itthon amikor kaptam volna a levelet, ezért csak értesítést kaptam, hogy menjek be a postára a levélért amit az önkormányzat küldött. Közleménybe csak annyi van írva, hogy "letiltás" és h mikor mehetek be érte és h nekem szól...
2010. dec. 20. 21:07
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak az érdekelne, hogy vajon mit kaphatok most vagy mi van...:-S tök ideges vok, de nem volt pénzem befizetni...fél év tartozás van, szal 10 ezer alatt.
2010. dec. 20. 21:08
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Akkor nem tudom. A postás megjegyzése nem irányadó.
2010. dec. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké, azért köszönöm a gyors reagálásodat...holnap bemegyek a postára, csak nem tudok most nyugodtan aludni, de máskor ha törik ha szakad befizetem.
2010. dec. 20. 21:14
 6/10 anonim ***** válasza:

A hivatalos dokumentum egy jegyzői letiltás. Mivel a tértivevényen ez szerepelt, ezt másolta át a postás.

Azaz az önkormányzat jegyzője saját hatáskörében eljárva az ismert munkahelyedet megkereste és letiltást bocsátott ki, amely alapján a munkabéred 33%-ának (több letiltás esetén 50%-áig) a munkáltatód helyt kell, hogy álljon a letiltás foganatosítása érdekében. Vagyis a béredből a kifizetést megelőzően letiltják a meg nem fizetett adót.

Ez már csak egy értesítés, a letiltást a neked címzett értesítéssel egy időben a munkáltatódnak is megküldtél.

Fontos, hogy mostmár "ne teljesíts" az önkormányzat felé, mert a béredből úgyis levonják és ez csak "kalamajkát" okozna.

Amúgy merre laksz? Mert nálunk pont mostanában küldték ki a letiltásokat :)

2010. dec. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Az első vagyok. Lecsukni biztosan nem fognak, ha pótolod a mulasztást, a pénz meg csak pénz, úgyhogy szerintem aludj egyet, idegeskedéssel már úgysem javíthatsz a helyzeten.
2010. dec. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pest megyében élek cegléd környékén. És köszönöm a válaszokat!


Szóval csekket nem fognak már küldeni, hanem automatikusan levonják a fizumból az összeget.

2010. dec. 21. 14:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vonják le az összeget, az autó forgalmiját "tiltják le". De kapsz róla még papírt, de jó sokáig nem fizethetted be, a második be nem fizetett év után kapsz ilyen papírt. De a súlyadó nem egy eget rengető összeg, szerintem rendezd. Most van egy határidőd, amig büntetéssel (kb 3000 ft) együtt be kell fizetned. Biztos rajta van a papíron, amit kaptál.
2010. dec. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, és mindenkinek gratulálok. Az egyik helyből beírta, hogy a fizetést tiltják le, a másik helyből beírta, hogy az autót tiltják le. Én pedig rögtön azt írtam, hogy ebből a kettőből valamelyik, és amíg nincs meg az igazi levél, addig erről csak találgatni lehet. Na most ugyanott tartunk megint. (Szerencsére nincs tapasztalatom, mindig befizetem előbb-utóbb, mivel a benzinköltséghez képest csekély összegről van szó, ezért nehezen hihető, hogy ne legyen ennyi valakinek.)
2010. dec. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!