Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2009.10.16-tól nincs bejelente...

2009.10.16-tól nincs bejelentett munkahelyem fél évig külföldön voltam de nem dolgoztam semmit kint most kaptam az apehtól egy levelet tb-tartrozás címen. Nyilatkozatot is küldtek meg minden. Mire Számítsak?

Figyelt kérdés
Kitöltöm a papírt beviszem és utána mi a teendőm? orvosnál nem voltam pont ez miatt amiért nincs tb-m fiatal pályakezdő vagyok.Több mint valószínű kapok csekket is és ha nem bírom befizetni ami megint valószínű mert nincs jövedelmem,lehet részletre is fizetni vagy hogyan működik?
2011. jan. 3. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fizesd be, havi 5000 huf kb.
2011. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ezt oké értem csak hát úgye miből amikor nincs egy huncut fillérem se de ha most ugye bemegyek a paírral kitőltve meg minden mennyi büntetést kaphatok? tényleg nem voltam orvosnál sem hálistennek nem vagyok beteges de most szenvedtem végig egy tüszős mandulagyulladást és hát tényleg pályakezdő vagyok..... chhhhh..... komolyan mondom nevetséges fizetném én nagyon boldogan h ne büntessenek de miből.....
2011. jan. 3. 14:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt irtad, hogy 2009.10.-től nincs bejelentett munkahelyed. Tehát előtte volt. Attól függően, hogy az meddig tartott, jogosult vagy munkanélküli segélyre ("álláskeresési járadékra"), ami nem csak pénz, hanem bizony fizetik a TB-det is innentől kezdve. Menj el a "Munkaügyi központ"-ba, és kérdezd meg a lehetőségeidet, kb. 1 óra volt nekem mindennel együtt, onnantól kezdve jár a pénz is + TB is.
2011. jan. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat tényleg buta vagyok ehhez és tisztázni szeretném remélem ha leadom a paírokat amiket kaptam és bejelentekezm a a munkaügyibe nem lesz gond :S holnap rendezem az egészet előbb a munkaügyibe menjek vagy az apeh-hoz?
2011. jan. 3. 15:13
 5/12 anonim ***** válasza:
munkaügyi
2011. jan. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha volt legalább 45 nap munkaviszonyod, akkor a munkaviszonyod megszűnése után még 45 napig passzív jogon jogosult voltál az ellátásokra (addig nem kellett fizetned) Ez alapján 2009.12.01-től kell rendezned a TBd (2010-ben 4950 Ft/hó)

Ha a munkaügyi központba való jelentkezést megelőző 4 évben volt legalább 365 nap munkaviszonyod, akkor álláskeresési járadékot kaphatsz. Ha nem volt 365, de volt 200, akkor áll.ker.segélyt. Ha kapod valamelyiket, akkor a Tbd is rendezik, de csak attól a naptól kezdve, amikortól fizetnek neked (visszamenőlegesen nem)

Ha nem kapsz pénzbeli ellátást a munkaügyitől, akkor szociális és vagyoni helyzeted alapján kérelmedre az önkormányzat rendezi a TBd. De ők is csak a megállapító határozat napjától.

Sajnos a 2009 decemberétől felgyűlt TB tartozást neked kell valahogy rendezned.

Kérjél az APEHtől méltányosságból tartozás elengedést (nincs jövedelmed, vagyonod, méltányosságból szíveskedjenek elengedni a tartozásod) Ha nem kapod meg, kérjél rá részletfizetési lehetőséget (azt biztos megadják)

Az nem számít a TB fizetési kötelezettségnél, hogy voltál-e orvosnál.

2011. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm holnap megyek is a munkaügyibe aztán egyből az apeh-hoz
2011. jan. 3. 21:55
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm holnap megyek is a munkaügyibe aztán egyből az apeh-hoz,nagyon remélem nem lesz gond :s
2011. jan. 3. 21:56
 9/12 A kérdező kommentje:
de jó hogy kétszer küldte el :s xD
2011. jan. 3. 21:57
 10/12 A kérdező kommentje:
nah ma voltam az apehnál azt mondták be kell fizetnem annyira bunkó volt a nő hogy meg sem kérdeztem ezt az elengedést de annyira határozottan mondta hogy be kell fizetnem.tényleg van ilyen hogy ha nem bírok fizetni egyáltalán akkor elengedig?Mert most úgy van hogy részletre vagyis ha megkapom a csekket majd újra be kell mennem vele bár a részletet sem tudom hogy fizetem majd xDxD
2011. jan. 4. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!